Nowy pojazd Solarisa w Salzburgu

25 czerwca 2012, 14:58

Najnowszy członek rodziny pojazdów Solaris został oficjalnie przekazany austriackiemu przewoźnikowi z Salzburga. To pierwszy z 10 trolejbusów Trollino MetroStyle, które będą przewoziły pasażerów w mieście Mozarta. Pozostałe egzemplarze dotrą tam do końca 2012 roku.

– „Nowy pojazd wyróżnia się przede wszystkim nowoczesnym designem. Nawiązuje on do stylistyki pojazdów szynowych Solarisa. Tym nawiązaniem chcemy dodatkowo podkreślić zalety płynące z użytkowania trolejbusów: ich ekologiczny charakter oraz ekonomiczność zastosowania. Salzburg jest pierwszym miastem na świecie wprowadzającym do ruchu tego typu pojazd” – powiedział Gunter Mackinger, Dyrektor Salzburger Lokalbahnen.

Cechą wyróżniającą Solarisa Trollino MetroStyle jest jego futurystyczny wygląd, łączący najnowsze trendy zarówno z branży autobusowej, jak i pojazdów szynowych. Trolejbus wyposażony jest w monitoring, klimatyzację kabiny kierowcy oraz przestrzeni pasażerskiej. Za projekt lakierowania odpowiadał prof. Margreiter, znany designer Wiedeńskiej Akademii Sztuki Użytkowej.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!