Konkurs Dayco – wyniki

12 stycznia 2022, 8:22

Znamy zwycięzców konkursu, którego patronem była firma Dayco. By wziąć udział, wystarczyło odpowiedzieć na dwa pytania.

  1. Co odróżnia paski dedykowane do pojazdów ciężarowych od pozostałych pasków Dayco?
    Odpowiedź: oznaczenie HD na końcu numeru.
  2. Z jakimi produktami kojarzy Ci się oferta do pojazdów ciężarowych Dayco i co w niej cenisz najbardziej? Odpowiedz w max. 3-5 zdaniach.

Podpowiedzi można było szukać na stronie internetowej Dayco.

Spośród wszystkich osób, które prawidłowo odpowiedziały na pytanie 1., konkursowe jury wybrało trzy osoby, które udzieliły najbardziej wyczerpujących i ciekawych odpowiedzi na pytanie nr 2. Otrzymają one nagrody.

Nagrodami w konkursie są 3 zestawy: ocieplane spodnie robocze + T-shirt.

Lista zwycięzców:

  • Sebastian Drajok
  • Andrzej Pal
  • Zbigniew Wieleba

Nagrody zostaną wysłane pocztą. Zwycięzcom gratulujemy.

Konkurs trwał od 7 do 20 grudnia 2021 r.

Zapoznaj się z regulaminem >

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Sztigar, 7 grudnia 2021, 8:11 0 -1

Co to znaczy, że "pasek jest dedykowany"? Polecam zaznajomić się ze Słownikiem języka polskiego i definicją słowa dedykowany : dedykować - poświęcić komuś utwór literacki, muzyczny lub dzieło sztuki, umieszczając w nim lub na nim dedykację.

Odpowiedz

Lingwista, 7 grudnia 2021, 8:24 0 0

Uważasz zatem, że taki wyraz będzie już na zawsze przypisany do swojej pierwotnej definicji? Niestety muszę Cię rozczarować. Język żyje i ewoluuje, a poprawne użycie konkretnych słów zależne jest od kontekstu. Możesz skonsultować się z profesorami uniwersytetu, ale zapewniam Cię, że żaden z nich nie uzna powyższego wyrażenia za zawierające błąd.

Odpowiedz

Sztigar, 7 grudnia 2021, 8:35 0 0

Słuchałem ostatnio rozmową z panią Katarzyną Kłosińską i jednoznacznie wypowiedziała się w tej kwestii, użycie słowa dedykowany w kontekście jak wyżej jest błędem. A jakby ktoś nie wiedział kim jest Pani Katarzyna, podaje za wiki : Katarzyna Dorota Kłosińska z domu Mosiołek (ur. 15 września 1965 w Zielonej Górze) – polska filolog polska, językoznawczyni, doktor habilitowana nauk humanistycznych (2013), wykładowczyni Uniwersytetu Warszawskiego, popularyzatorka kultury języka polskiego; od 1999 członkini Rady Języka Polskiego, od 2019 jej przewodnicząca.

Odpowiedz

Lingwista, 7 grudnia 2021, 8:37 0 0

Sztigar, zapytano tej Pani w rozmowie konkretnie o określanie przeznaczenia paska wielorowkowego do różnych rodzajów silników?

Odpowiedz

Sztigar, 7 grudnia 2021, 8:43 0 0

Powtórzę bo może nie doczytałeś "użycie słowa dedykowany w kontekście jak wyżej jest błędem" oraz definicja słowa dedykować - poświęcić komuś utwór literacki, muzyczny lub dzieło sztuki, umieszczając w nim lub na nim dedykację.
Używanie słów których znaczenia się nie rozumie/nie zna, nie znaczy, że można je dowolnie używać.
Kończąc, ślę pozdrowienia,

Odpowiedz

Lingwista, 7 grudnia 2021, 8:57 1 0

Uważasz, że jeżeli np. informatycy używają słowa "dedykowany" w swojej codziennej pracy, np. "serwer dedykowany" to popełniają błąd językowy, bo nie znają pierwotnej definicji wyrazu? OK, to żyj w swoim archaicznym świecie, w którym język nie ma prawa do ewolucji. To może daj, ać inni pobruszą, a Ty poczywaj.

Odpowiedz

Sztigar, 7 grudnia 2021, 9:55 0 -1

Oczywiście, że popełniają błąd. Tylko tu nie ma znaczenia co ja myślę, uważam. Jeśli czegoś nie wiem, nie jestem pewien spytam kogoś kto się na tym zna. Jednoznaczna odpowiedź Przewodniczącej Rady Języka Polskiego mówiąca o tym, że użycie słowa "dedykowany" w takim sensie (serwer dedykowany, pasek dedykowany) jest błędem, dla mnie jest wystarczająca. Nie zamierzam z tym polemizować, wskazuję tylko błąd w zdaniu.

Odpowiedz

Lingwista, 7 grudnia 2021, 10:08 1 0

Trudno, niech zatem ta Pani żyje w swoim świecie. Ciekawe, czy prawdziwe autorytety językoznawstwa podzielają jej zdanie. Np. prof. Bańko.

Odpowiedz

Sztigar, 7 grudnia 2021, 10:39 0 0

Czyli twierdzisz że Pani Katarzyna Kłosińska, Przewodnicząca Rady Języka Polskiego nie jest w tym przypadku autorytetem?

Odpowiedz

Lingwista, 7 grudnia 2021, 11:36 1 0

Tak i mam prawo tak uważać. Językoznawstwo nie jest zamkniętą dziedziną. Istnieją różne szkoły i ich interpretacje. Ja jako zwolennik liberalnego podejścia do języka nie identyfikuję się z poglądami głoszonymi przez tą Panią. Tak, są to tylko poglądy. Rada Języka Polskiego nie jest i nigdy nie była żadną wyrocznią.

Odpowiedz