Wojciech Kobierowski najlepszym młodym kierowcą w Polsce

10 lipca 2012, 9:28

Znamy już zwycięzcę polskiego finału konkursu Young European Truck Driver 2012, który odbył się w dniach 6-7 lipca 2012 podczas zlotu Master Truck w Opolu. Pierwsze miejsce zajął Wojciech Kobierowski, a kolejne Patryk Walkowski i Mariusz Mazurek.

Pierwszego dnia odbyły się cztery próby: sprawdzenie pojazdu przed jazdą (wykrycie usterek w zestawie),test drogowy podczas którego oceniana była jazda ekonomiczna i styl jazdy oraz sprawdzian z wiedzy „Zdrowie i Bezpieczeństwo”.

Zwycięzcą jazdy ekonomicznej został Patryk Walkowski. W konkurencji wykrywania usterek największą ich ilość znaleźli Piotr Krahel i Marcin Węcławiak. Najrozleglejszą wiedzą z zakresu „Zdrowia i Bezpieczeństwa” wykazali się Patryk Walkowski i Wojciech Kobierowski.

Drugi dzień konkursu przebiegał pod znakiem najbardziej efektownej konkurencji: testów sprawnościowych. Sceneria zlotu Master Truck i tysiące zgromadzonych obserwatorów stworzyły niepowtarzalną atmosferę.

Zadaniem finalistów był wjazd tyłem do garażu, omijając stojącą na drodze przeszkodę w postaci beczki, po ustawieniu zestawu w garażu dojechanie jak najbliżej tylnej ściany. Następnie kierowcy musieli wjechać lewym kołem ciągnika w wycięty w kawałku płyty otwór. Kolejno każdy z kierowców musiał przejechać przez bramę ustawioną z dwóch beczek. Jej szerokość musiał sam dostosować. Im mniejsza była różnica między szerokością bramy, a zestawu, tym lepiej. Po przejechaniu beczek uczestnicy celowali wskaźnikiem, umocowanym na środka zderzaka do tarczy rozłożonej na placu. Końcowym zadaniem było przewracanie czerwonego słupka, tak aby nie strącić dwóch słupków w kolorze niebieskim.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!