VISTA startuje ponownie

16 lipca 2012, 14:50

Po raz kolejny startuje konkurs VISTA – mistrzostwa świata pracowników stacji obsługi Volvo Trucks i Volvo Buses. Od 1 lipca 2012 r. trwa przyjmowanie zgłoszeń. W zaplanowanej na wrzesień pierwszej rundzie zmagań powinno wziąć udział ponad 14 000 uczestników.

VISTA (Volvo International Service Training Award) jest adresowana do wszystkich pracowników obsługi posprzedażnej z ogólnoświatowej sieci serwisowej Volvo Trucks i Volvo Buses. Uczestnicy startują w zespołach liczących do czterech osób. Konkurs ma motywować pracowników do doskonalenia swojej wiedzy, umiejętności i zdolności do współdziałania w grupie.

Rejestracja uczestników zakończy się 7 września, a zaledwie kilka dni później rozpocznie się pierwsza runda konkursu. Po trzech rundach pytań testowych i półfinałach, najlepsi uczestnicy spotkają się światowym finale, który odbędzie się w czerwcu 2013 r. w duchowej ojczyźnie Volvo: Goeteborgu, w Szwecji.

– „Każdy uczestnik, bez względu na swoje dotychczasowe doświadczenie, nauczy się czegoś nowego, co powoduje, że konkurs cieszy się tak dużym powodzeniem. VISTA to coś więcej niż współzawodnictwo – to zakrojony na dużą skalę program szkoleniowy i jednocześnie przyjemne ćwiczenie w zakresie doskonalenia pracy zespołowej. Tak też będzie w przypadku VISTA 2012-2013” – powiedział Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks.

Pierwsza w historii edycja konkursu VISTA miała miejsce w 1957 r. jako konkurencja dla mechaników Volvo w Szwecji. Wydarzenie to przekształciło się w międzynarodową imprezę, organizowaną co dwa lata. VISTA 2011 zgromadziła ponad 13 700 uczestników z 75 krajów. VISTA 2012-2013 ma szanse być jeszcze większym i lepszym konkursem.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!