Nagrody za ekologię dla MAN-a

16 lipca 2012, 15:18

Stowarzyszenie brazylijskich inżynierów samochodowych uhonorowało silnik VW Constellation 17.280 6×2 Hibrido nagrodą AEA Environment Award za wkład w prace nad skonstruowaniem pierwszego brazylijskiego pojazdu ciężarowego z napędem hybrydowym.

Zaprojektowany w Brazylii pojazd będzie napędzany przez hydrauliczny układ z hybrydowym silnikiem wysokoprężnym. Nowy system napędowy zwiększa efektywność energetyczną silnika, jest tańszy od porównywalnych napędów hybrydowych oferowanych na rynku brazylijskim i optymalnie dostosowany do warunków panujących w krajach nowo uprzemysłowionych. Pojazd ciężarowy z napędem hybrydowym produkowany przez firmę MAN Latin America otrzymał też dwie nagrody Renewable Energy Infrastructure Awards (REI) za wyjątkowe inicjatywy innowacyjne.

Nowy pojazd ciężarowy z napędem hybrydowym był w ubiegłym tygodniu prezentowany na Konferencji Narodów Zjednoczonych nt. Zrównoważonego Rozwoju Rio+20, na której firma MAN Latin America przedstawiła też swoje osiągnięcia w zakresie projektowania rozwiązań transportowych o ograniczonej emisji CO2. Zaprezentowano między innymi pojazd ciężarowy, w którym można elastycznie stosować zarówno olej napędowy, jak i etanol. W związku z tym pojazdem firmie MAN Latin America przyznano nagrodę Top Ethanol Award w kategorii technologii innowacyjnych za efektywne wykorzystanie tego paliwa. Otrzymane w ramach tej nagrody środki w wysokości ponad 2 000 euro firma MAN Latin America przekazała Instytutowi Ayrtona Senny – placówce angażującej się w realizację projektów oświatowych dla dzieci i młodzieży w Brazylii.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!