Kaskaderski popis z ciężarówkami hitem Internetu

, 27 sierpnia 2012, 15:53

Młoda kobieta idzie po linie rozpiętej pomiędzy dwoma rozpędzonymi samochodami ciężarowymi. W ciągu ostatnich kilku dni obejrzało go ponad trzy miliony osób, widzieli go również fani TruckFocus na Facebooku. Gdy hollywoodzka ekipa filmowa po raz pierwszy usłyszała o tym pomyśle, zaniemówiła z wrażenia. Spacer po linie rozpiętej między dwoma jadącymi ciężarówkami był nowym doświadczeniem dla Faith Dickey, która podjęła się ryzykownego zadania.

Jeśli jeszcze nie widziałeś filmu z wyczynem Faith Dickey, kliknij tutaj.

– „Wtedy myślałem, że wszystkie możliwe numery kaskaderskie już zostały wykonane. Ale faktem jest, że po linie między dwoma poruszającymi się samochodami ciężarowymi nie przeszedł dotąd nikt. Wyglądało to na ogromne wyzwanie, a wyzwania mnie motywują” – mówi Peter Pedrero, który zwykle opracowuje numery kaskaderskie w produkcjach, takich jak filmy o Jamesie Bondzie i Harrym Potterze czy „Piraci z Karaibów".

Reżyser nominowany do Oscara twórcą filmu

Reżyserem filmu jest nominowany do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej Henry Alex Rubin, którego fabularny obraz „Disconnect", z udziałem szwedzkiego aktora Alexandera Skarsgårda, znajduje się obecnie na ekranach kin.

Film nakręcono na nie oddanym jeszcze do ruchu odcinku autostrady w Chorwacji, a zatem z przeciwka nie nadjeżdżały żadne pojazdy. Popis wygląda niezwykle dramatycznie, ale zarówno dla Volvo Trucks, jak i szefa ekipy kaskaderów Petera Pedrero, najważniejsze było bezpieczeństwo.

– „Kaskaderstwo nie jest dla ryzykantów. Zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo. Za każdym razem trzeba być przygotowanym na najgorszy możliwy scenariusz i mieć odpowiedni plan. Skrupulatne przygotowania i planowanie to podstawa” – mówi Peter Pedrero.

Inspiratorem filmu jest Volvo Trucks. Celem jest pokazanie właściwości jezdnych i precyzji kontroli najnowszego Volvo FH. Obydwa samochody ciężarowe były w stanie w czasie całego popisu utrzymać stałą wzajemną odległość. Światowa premiera nowego FH odbędzie się 5 września 2012 r.

Poniżej można obejrzeć rozmowę z jednym z kierowców uczestniczących w tej próbie (z napisami w języku angielskim)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!