Trollino do Tychów

, 11 września 2012, 16:32

15 Solarisów Trollino zasili flotę Tyskich Linii Trolejbusowych Sp. z o.o. W ramach kontraktu o wartości przekraczającej 23 miliony złotych firma z Bolechowa dostarczy pojazdy do Tychów w 2013 roku.

Tychy to, obok Gdyni i Lublina, jedno z trzech miast w Polsce, które w transporcie miejskim wykorzystuje trolejbusy. We flocie tyskiego przewoźnika znajdują się obecnie 22 pojazdy tego typu, w tym sześć Solarisów Trollino dostarczonych w latach 2002-2006.

Transakcja stanowi część realizowanego na Górnym Śląsku projektu zakładającego modernizację i rozbudowę infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej. Wartość zamówienia to 23,5 mln zł, z czego 59 proc. stanowi dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Pierwszych siedem zakupionych pojazdów zostanie dostarczonych do Tychów do końca lutego 2013, a pozostałych osiem do końca lipca przyszłego roku.

Nowe Solarisy Trollino zamówione przez Tychy będą w pełni niskopodłogowymi pojazdami o długości dwunastu metrów. Oprócz silników trakcyjnych zasilanych przez pantografy z nadziemnych linii elektrycznych, zostaną one wyposażone w baterie, dzięki którym – w przypadku awarii trakcji – trolejbusy mogą samodzielnie przejechać dystans 1 kilometra.

Do tej pory Solaris wyprodukował ponad 600 Trollino, które jeżdżą w 14 państwach, m.in. w: Czechach, Niemczech, Polsce, Szwajcarii czy w Szwecji.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!