Lżejsze i bardziej ekologiczne zestawy osi Mercedes-Benz

14 września 2012, 9:35

Zastosowanie przez Mercedes-Benz TrailerAxleSystems zmodyfikowanej konstrukcji piasty w zestawach osi zaowocowało obniżeniem ich wagi. Jednocześnie, dzięki wyeliminowaniu chromu z produkcji, zestawy są bardziej przyjazne środowisku.

Poprzez zastosowanie w osiach nowych rozwiązań technicznych, Mercedes-Benz TrailerAxleSystems udoskonalił całą swoją serię DCA. Obecnie każdy zestaw składający się z trzech osi tej linii waży o 15 kg mniej. Było to możliwe dzięki zmodyfikowanej konstrukcji piasty z nową częścią mocującą tarczę hamulcową. Redukcję masy udało się osiągnąć bez konieczności poszukiwania kompromisów w zakresie bezpieczeństwa i ekonomiczności.Jednocześnie zastosowano bezchromowe połaczenia śrubowe w celu eliminacji chromu z produkcji. Zmianę tę wprowadzono w czterech seriach DCA: DCA Weightmaster, DCA Megamaster, DCA Airmaster i DCA Steermaster.

Do ochrony środowiska przyczyniają się nie tylko europejskie dopuszczalne poziomy emisji spalin, ale również materiały wykorzystane przy produkcji samochodów. Mercedes-Benz TrailerAxleSystems wprowadził powłokę ochronną bez zawartości chromu (VI) dla wszystkich połączeń śrubowych. Sworznie i nakrętki do kół oraz wszelkie inne połączenia śrubowe będą w ramach dobrowolnego zobowiązania wykonywane w wersji niezawierającej chromu. Powszechnie dotychczas stosowana w produkcji samochodów powłoka z chromem (VI) jest uznawana za szkodliwą dla zdrowia.


 (pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!