Pierwsze Volvo FH sprzedane na eBay’u

, 1 października 2012, 12:26

Aukcja charytatywna pierwszego seryjnego egzemplarza nowego Volvo FH na portalu eBay okazała się ogromnym sukcesem. Wylicytowana cena: 150 000 euro znacznie przewyższa wartość rynkową pojazdu. Całkowity dochód z aukcji zasili fundusz programu Star for Life.

Zwycięska oferta została złożona przez Jean-Pierre'a Ducournau, założyciela Ducournau Transports – francuskiej firmy transportowej, która w swojej flocie posiada ponad 300 samochodów ciężarowych Volvo. To właśnie on stał się dumnym właścicielem pierwszego seryjnie wyprodukowanego nowego Volvo FH – jego wyjątkowej edycji specjalnej, oznaczonej emblematem „numer jeden" z przodu pojazdu. Pieniądze  z aukcji zostaną przeznaczone na cele charytatywne 

Jestem bardzo zadowolony, że wygrałem tę aukcję. Już w połowie lat siedemdziesiątych, byłem pierwszym na południu Francji właścicielem pierwszego samochodu ciężarowego Volvo F12, a od kilku już dekad wspieram różnego rodzaju aukcje charytatywne – mówi Jean-Pierre Ducournau.

Wiosną 2013 r. Jean-Pierre Ducournau zostanie zaproszony do Afryki Południowej, by podczas uroczystej ceremonii osobiście przekazać datek szkole wybranej na beneficjenta wylicytowanej przez niego kwoty.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pomóc tym dzieciom – dodaje Jean-Pierre Ducournau.

Aukcja rozpoczęła się 19 września i trwała dziesięć dni. .Udział w niej mogli wziąć licytanci z całej Europy, w tym także z Rosji, Turcji i Izraela. Stronę internetową odwiedziło prawie 165000 osób. W dziesięciodniowej aukcji eBay wzięło udział łącznie 35 oferentów z całej Europy, którzy złożyli ponad 95 ofert kupna pierwszego egzemplarza nowego Volvo FH. Całkowity dochód z aukcji zostanie przekazany Star for Life, jedynemu w swoim rodzaju programowi edukacyjnemu, którego celem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem HIV wśród młodzieży w Afryce Południowej. Wizją Star for Life jest inspirowanie młodych ludzi, by wierzyli w swoje marzenia i przyszłość oraz motywowanie ich do życia wolnego od AIDS. Volvo Trucks finansuje ten program w 16 szkołach w okolicy Durbanu i Johannesburga. 

Jesteśmy ogromnie dumni z tego, że tak wiele osób było skłonnych wydać tak dużą kwotę na pierwsze nowe Volvo FH. To wiele mówi, nie tylko o tym konkretnym samochodzie ciężarowym, jako unikatowym przedmiocie kolekcjonerskim, ale także ogólnie o atrakcyjności nowego produktu – mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks – Mimo że Star for Life został zapoczątkowany stosunkowo niedawno, bo w 2005 r., badania dowodzą, że program ten przynosi znakomite rezultaty. Znacznie spadła liczba nowo diagnozowanych przypadków zakażeń wirusem HIV wśród uczniów, a także liczba nastoletnich ciąż – wyjaśnia Claes Nilsson.

 

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!