Polska armia wybiera autobusy Mercedes-Benz

1 października 2012, 13:02

24 września w Krakowie podpisano umowę na dostawę 27 autobusów Mercedes-Benz Tourismo, które zostały wybrane w ogłoszonym w czerwcu przetargu na dostawę autobusów turystycznych dla Wojska Polskiego. Dostawa pojazdów przewidziana jest do połowy grudnia 2012 roku.

Wszystkie autobusy o czterogwiazdkowym standardzie wyposażenia będą wyprodukowane już, jako modele 2013 roku. Wyposażenie ich obejmuje m.in. systemy bezpieczeństwa ESP, ksenonowe reflektory czy klimatyzowaną kabinę sypialną kierowcy. Pojazdy dostarczone będą z pełną trzyletnią gwarancją bez limitu kilometrów oraz pełnym, bezpłatnym 3-letnim serwisem możliwym do zrealizowania w każdym autoryzowanym serwisie MB.

„Bardzo cieszy mnie fakt, że armia polska wzbogaci się o 27 nowych, bardzo nowoczesnych autobusów”– mówi Tomasz Talarek, dyrektor marki Mercedes-Benz w Polsce. – „Tym bardziej jestem dumny, iż będą to właśnie pojazdy marki Mercedes-Benz” – dodaje.

Pojazdy zostaną wyprodukowane w tureckiej fabryce Hosdere. Dostawa ma nastąpić do połowy grudnia 2012r. wWedy tez żołnierze-kierowcy zostaną przeszkoleni z obsługi i eksploatacji tych nowoczesnych autobusów.

(pk)

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

82.210.249.*, 3 października 2012, 8:35 0 0

Francuska armia kupuje renówki, Niemcy kupują niemieckie pojazdy a polska armia nie kupuje sprzętu produkowanego w polsce.. Dlaczego? Takie zamówienie daje pracę. Dlaczego polski robotnik nie zarobi na tym? Czyżby MON dostawał środki z tureckich podatków?

Odpowiedz