Sukces MAN na IAA 2012

2 października 2012, 12:59

Kilkadziesiąt tysięcy gości na stoisku, światowa premiera 12 pojazdów oraz znamienici goście ze świata polityki, sportu i kultury – tak wygląda bilans firmy MAN tuż przed zamknięciem 64. Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych „IAA Nutzfahrzeuge“ w Hanowerze.

Firma przyciągała uwagę klientów i dziennikarzy także wynikami swoich badań naukowych w zakresie pojazdów ciężarowych swoim nowatorskim modelem „Concept S“, zaprezentowanym na zewnątrz hali.

„Tegoroczne targi IAA okazały się prawdziwym sukcesem MAN“ -tak podsumował obecność MAN prezes zarządu Anders Nielsen.

Firma MAN zaprezentowała 12 nowości w zakresie ciężarówek, autobusów, silników i usług. Prezentowane po raz pierwszy na świecie nowe pojazdy serii TG, spełniające wymagania normy Euro 6 oraz autokar Neoplan Jetliner i autobus miejski MAN Lion´s Coach EfficientLine przyciągnęły na stoisko MAN w hali 12 kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających. W centrum zainteresowania znalazły się działania podejmowane przez MAN na rzecz zwiększenia efektywności transportu. Badania przeprowadzone w ramach projektu „Concept S” zostały po raz pierwszy zaprezentowane na przykładzie naczepy Krone charakteryzującej się wyjątkowo aerodynamicznym kształtem. „Concept S” okazał się prawdziwym magnesem dla publiczności i był najczęściej fotografowanym pojazdem na targach IAA. Niemiecki minister transportu – Peter Ramsauer i premier Dolnej Saksonii – David McAllister z dużym zainteresowaniem oglądali tę innowacyjną kombinację na bazie ciągnika siodłowego prezentowaną na stoisku MAN.

Firma MAN została wyróżniona na targach IAA dwoma nagrodami. Autokar MAN Lion´s Regio otrzymał nagrodę „IBC (International Bus and Coach Competition)-Award 2012“. Podczas wymagających testów sprawdził się pod każdym względem i zdecydowanie zdystansował konkurencję. Natomiast autobusowi miejskiemu MAN Lion´s City Hybrid przyznano nagrodę „Green Bus-Award“. Pojazd ten jest wyposażony seryjnie w napęd hybrydowy i akumulatory ultracap, co pozwala na ograniczenie zużycia paliwa i emisji CO2 nawet o 30% w porównaniu z nowoczesnymi autobusami z silnikami wysokoprężnymi.

Sukcesem okazało się także opracowane przez MAN specjalnie na targi IAA 2012 oprogramowanie App. Dzięki zintegrowanemu skanerowi kodów QR można było łatwo i szybko ściągać nie tylko ogólne informacje na temat targów IAA i wiadomości przygotowywane przez MAN, ale także bardziej zaawansowane i szczegółowe informacje dotyczące eksponatów MAN. Prawdziwym hitem oprogramowania App jest funkcja Augmented-Reality: pozwala ona na przedstawienie na obrazie z kamery smartphonu modelu 3D opracowanego przez MAN modelu „Concept S”. Dzięki temu możemy obserwować funkcjonowanie tej innowacyjnej koncepcji dotyczącej pojazdów ciężarowych w rzeczywistych warunkach. 

(pk)

.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!