Renault Trucks dominuje na wyścigach w Zolden

4 października 2012, 9:25

W ten weekend w Zolden, znajdującym się w Belgi odbywały się wyścigi ciężarówek. Kierowcy z MKR-Technology, drużyny wspieranej przez Renault Trucks, aż pięciokrotnie stawali na podium – w tym dwa razy na najwyższym miejscu. Rajd odwiedziło ponad 2,200 widzów.

Koniec sezonu Truck Racing zbliża się wielkimi krokami, ale drużyna MKR-Technology nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Podczas sobotniego wyścigu w Zolder,Markus Bösiger wywalczył pierwsze miejsce, a następnego dnia jego sukces powtórzył Adam Lacko, zdobywając w ten sposób cenne punkty dla swojej drużyny.

W pierwszym wyścigu, Adam Lacko dojechał do mety na drugiej pozycji, co niewątpliwie dodało skrzydeł jego kolegom z drużyny, bo zwycięzcą kolejnego wyścigu został Markus Bösiger , a tuż za nim uplasował się Markus Oestreich. Mało brakowało, a dołączyłby do nich Adam Lacko, który tuż przed metą utracił trzecią pozycję.

Kolejny dzień przyniósł drużynie Renault Trucks trzecie miejsce wywalczone przez Markusa Bösigera oraz zwycięstwo Adama Lacko. Markusowi Oestreich niestety nie udało się powtórzyć sukcesu z poprzedniego dnia, a Markus Bösiger musiał opuścić tor z powodu kolizji. Dzięki punktom zdobytym w Zolder, drużyna MKR-Techonlogy umocniła pozycję leadra w klasyfikacji generalnej, a Adam Lacko awansował na trzecie miejsce w rankingu kierowców.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!