Iveco z nagrodą iF Design Award

, 23 maja 2022, 10:01

Iveco T-WAY zdobył cenioną nagrodę iF Design Award w kategorii „Ciężkie pojazdy ciężarowe: wzornictwo przemysłowe”. Nagroda iF ustanowiona w 1953 r. w Niemczech jest przyznawana za innowacyjne wzornictwo, głosami konsumentów i społeczności projektantów. Niezależne jury złożone ze 120 międzynarodowych ekspertów w dziedzinie wzornictwa uznało model IVECO T‑WAY za projekt, który łączy styl i technologię w tradycyjnie konserwatywnym segmencie.

iveco t-way

We wzornictwie modelu T-WAY wykorzystano główne elementy ciężkich modeli Iveco WAY zaadaptowane do terenowej specyfiki, jak również wszystkie akcenty stylistyczne nawiązujące do DNA marki IVECO, takie jak duże logo na wyrazistym grillu z detalami oraz charakterystyczny kształt reflektorów.

Styl i funkcjonalność łączą się w elementach konstrukcyjnych, takich jak metalowy narożnik zderzaka, który chroni reflektor. Z kolei wnętrze kabiny podporządkowano komfortowi i bezpieczeństwu kierowcy, wyposażając je w nowoczesną technologię i opcje łączności. Wszystkie elementy sterowania znajdują się w zasięgu ręki i są logicznie pogrupowane, a materiały wykończeniowe dobrano z zachowaniem standardów obowiązujących w branży motoryzacyjnej i zaadaptowano do terenowego przeznaczenia pojazdu. Elementy, takie jak metalowe ramki na kierownicy i strefa Infotainment, nawiązują do stylizacji wyglądu zewnętrznego.

– Jesteśmy bardzo zaszczyceni uhonorowaniem IVECO T‑WAY prestiżową iF DESIGN AWARD. Stylistyka i konstrukcja pojazdu łączą solidność, niezawodność, wydajność oraz podporządkowanie potrzebom kierowcy. Funkcja współgra zatem ze stylem. To już kolejna nagroda, którą otrzymaliśmy za IVECO T‑WAY w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, po Niemieckiej Nagrodzie za Wzornictwo w kategorii „Doskonałe wzornictwo produktu” przyznanej przez Niemiecką Radę Wzornictwa, oraz prestiżowej Red Dot Award za „Wzornictwo produktu” w edycji 2022 – powiedział Marco Armigliato, Head of Industrial Design, Iveco Group.

Uroczystość wręczenia nagród iF DESIGN odbyła się w berlińskim Friedrichstadt-Palast, gdzie Marco Armigliato odebrał trofeum w imieniu Grupy Iveco.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!