Bosch przejmie wszystkie udziały w Bosch Emission Systems

15 października 2012, 14:36

Bosch planuje przejęcie wszystkich udziałów spółki Bosch Emission Systems GmbH & Co. KG od jej dotychczasowych udziałowców, DEUTZ i Eberspächer. Cena transakcji została objęta klauzulą milczenia, wymaga jednak zgody urzędów antymonopolowych.

Planowana reorganizacja jest odpowiedzią na wymagania rynku. Spółka BESG pozostanie producentem indywidualnie konfigurowanych systemów wtórnego oczyszczania spalin. W przyszłości będzie je oferować także producentom pojazdów użytkowych i maszyn na rynkach północnoamerykańskim i azjatyckim. Spółki DEUTZ i Eberspächer mają nadal współpracować z BESG w ramach umów klienckich oraz umów dostawy.

BESG oferuje modułową koncepcję dla systemów wtórnego oczyszczania spalin w silnikach Diesla do maszyn budowlanych i rolniczych oraz pojazdów użytkowych, np. samochodów ciężarowych i autokarów. Posiada trzy zakłady na terenie Niemiec i zatrudnia ok. 180 pracowników.

Spółki Bosch i DEUTZ zamierzają w przyszłości rozwijać dalszą współpracę w formie partnerstwa na rzecz innowacji w segmencie wtórnego oczyszczania spalin, techniki wtrysku do silników diesla oraz elektroniki. Celem intensywniejszej współpracy jest osiągnięcie większego stopnia integracji systemów z układami napędowymi w maszynach jezdnych. Spółka BESG będzie nadal dostarczać spółce DEUTZ systemy wtórnego oczyszczania spalin.

Spółka Eberspächer pozostanie w dalszym ciągu dostawcą komponentów dla spółki BESG. Dodatkowo Bosch i Eberspächer chcą zacieśnić współpracę nad projektami rozwojowymi w segmencie wtórnego oczyszczania spalin. Celem tej współpracy jest umocnienie i rozszerzenie wiodącej pozycji technologicznej obydwu przedsiębiorstw.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!