Polak zwycięzcą konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2012

16 października 2012, 8:52

W czeskim Ołomuńcu odbył się wielki regionalny finał konkursu The Drivers’ Fuel Challenge 2012. Najlepszym w rundzie finałowej okazał się polski kierowca: Paweł Ozimek z firmy Epo-Trans Logistic, który zdobył tytuł Mistrza Regionu oraz nagrodę główną – samochód osobowy Volvo C30.

3 października br. dwunastu mistrzów jazdy ekonomicznej z poszczególnych krajów, spotkało się ze sobą w Volvo Truck Center, w Ołomuńcu, gdzie rozegrano Wielki Regionalny Finał konkursu. W sobotni poranek wszyscy przystąpili do pierwszej, wymagającej próby, podejmując wyzwanie odnalezienia idealnej równowagi pomiędzy prędkością, czasem przejazdu i zużyciem paliwa. Zgodnie z regulaminem konkursu, do konkurencji finałowej, rozegranej po południu, zakwalifikowało się po dwóch najlepszych zawodników z każdego z dwóch konkursowych zestawów drogowych Volvo FH z naczepą – łącznie czterech kierowców: z Estonii, Litwy, Polski i Serbii.

Poprzez zakwalifikowanie się do regionalnego finału The Drivers' Fuel Challenge nie tylko wykazaliście się doskonałymi umiejętnościami, jako kierowcy samochodów ciężarowych, ale także udowodniliście jak dużą wagę przykładacie do kwestii ekonomicznej jazdy, kwestii niezwykle ważnej zarówno dla firm transportowych, jak i środowiska naturalnego – powiedział Tom Jörning, Dyrektor Zarządzający Regionu Europy Centralno-Wschodniej w Volvo Trucks, zwracając się do wszystkich dwunastu Finalistów podczas ceremonii wręczenia nagród.

Zwycięzca konkursu został Paweł Ozimek z Polski, który w przejeździe finałowym osiągnął najniższe średnie zużycie paliwa – 22,20 l/100 km – zdobył nie tylko zaszczytny tytuł Mistrza Regionu w The Drivers' Fuel Challenge 2012, ale także nagrodę rzeczową – samochód osobowy Volvo C30.

 

Jestem niezmiernie dumny ze zwycięstwa w konkursie. Dzisiejszy finał był dla mnie ogromnym wyzwaniem, ponieważ wszyscy jego uczestnicy są naprawdę dobrymi kierowcami – powiedział Paweł Ozimek. – Jestem kierowcą w naszej rodzinnej firmie transportowej Epo-Trans Logistic. W swojej codziennej pracy przykładam dużą wagę do kwestii oszczędnego zużycia paliwa, ponieważ wiem jak duże znaczenie dla firmy ma ekonomiczna jazda samochodem ciężarowy – dodał Paweł Ozimek.

Miejsca drugie i trzecie zajęli odpowiednio: Aare Müil z Estonii i Danas Tumosa z Litwy.

(pk)

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

89.77.127.*, 16 października 2012, 9:59 0 0

brawo PAWEŁEK !!

Odpowiedz

46.171.29.*, 17 października 2012, 12:27 0 0

gratulacje

Odpowiedz