Truck Racing Championship okazją do testów oleju

12 listopada 2012, 14:54

Wyścig na torze Le Mans zakończył pierwszy sezon współpracy zespołu Hahn Racing i Castrol. Zwycięzcą Truck Racing Championship został Jochen Hahn, startujący w ciężarówce marki MAN.

Jochen Hahn zwycięża w Truck Racing Championship

Truck Racing Championship Johen HahnJochen Hahn triumfował w zakończonych mistrzowstwach nie po raz pierwszy. Był mistrzem Europy także w ubiegłym sezonie. W ostatnim wyścigu sezonu w październiku Hahn startował z drugiego pola, a pole position przypadło jego najgroźniejszemu rywalowi, Antonio Albacete. Jednak awaria wyeliminowała Hiszpana, dzięki czemu niemiecki kierowca miał zapewniony kolejny tytuł.

Castrol jest obecny w wyścigach ciężarówek od ponad 15 lat, a zespoły, z którymi współpracował, mają na koncie wiele zwycięstw i tytułów mistrzowskich. Triumf w wyścigach Truck Racing Championship jest ukoronowaniem współpracy między firmami Castrol, Team Hahn Racing i MAN. Team Hahn Racing używa olejów Castrol. Jednak nie jest to typowy dla ciężarówek Castrol Enduron, a stosowany w wysilonych silnikach samochodów osobowych EDGE 10W-60. Użyto go ze względu na jego specyfikę pracy – wysokie prędkości obrotowe, bardzo wysokie obciążenie mechaniczne i termiczne oraz bardzo krótkie, jak na ciężarówki, okresy wymiany oleju. Ten syntetyczny olej jest często stosowany w rajdach i wyścigach, a także, fabrycznie, w najmocniejszych wersjach samochodów BMW, m.in. M3 i M5.

Rywalizacja w wyścigach ciężarówek jest wyjątkowo trudna, a przy tym wyczerpująca dla samochodów. Dla firmy Castrol zawody są poligonem doświadczalnym dla najnowszych środków smarnych.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!