Renault wyprodukowało 1000 elektrycznych ciężarówek

17 października 2022, 14:50

Fabryka Renault Trucks w Blainville rozpoczęła od 2020 roku seryjną produkcję pojazdów ciężarowych średniej ładowności z napędem w 100% elektrycznym. Zakład wyprodukował do tej pory 1000 elektrycznych pojazdów ciężarowych o masie 16, 19 i 26 ton, które są używane w Europie.

Działająca od 1956 roku fabryka Renault Trucks w Blainville-sur-Orne (Calvados) specjalizuje się w produkcji pojazdów ciężarowych średniej mocy i kabin samochodów ciężarowych. Została ona dostosowana do produkcji elektrycznych pojazdów ciężarowych o masie od 16 do 26 ton od marca 2020 roku. Aby zapewnić produkcję samochodów ciężarowych z napędem akumulatorowo-elektrycznym, na terenie przemysłowym w Normandii poczyniono różne przygotowania, w tym budynek o powierzchni 1.800 m2 przeznaczony w całości na montaż końcowy.

Od marca 2020 roku, czyli od daty rozpoczęcia seryjnej produkcji modeli elektrycznych Renault Trucks, rośnie zapotrzebowanie na mobilność elektryczną. Dzięki elastyczności produkcji z dostosowywaniem oprzyrządowania przemysłowego, zdolność produkcyjna elektrycznych pojazdów ciężarowych wzrasta, aby sprostać popytowi. Zakład jest przygotowany na spodziewany wzrost wolumenu, ponieważ coraz więcej klientów decyduje się na wdrożenie transportu bez emisji CO2.

Obecnie połowa pojazdów ciężarowych z napędem elektrycznym sprzedawanych w Europie jest produkowana w zakładzie Renault Trucks w Blainville-sur-Orne.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!