Zdalne sterowanie podczas załadunku

5 grudnia 2012, 11:44

Volvo Trucks opracowało Work Remote, bezprzewodowego pilota zdalnego sterowania, który usprawnia czynności przeładunkowe.

Pilot zdalnego sterowania Work Remote

Work RemoteJednym z obszarów sektora transportowego, w którym można poprawić efektywność, jest załadunek. Obecnie, żeby sprawdzić prawidłowość rozmieszczenia ładunku, kierowca musi w trakcie załadunku kilkakrotnie wchodzić do kabiny, by skontrolować odczyty wskaźnika obciążenia osi na wyświetlaczu w zestawie wskaźników. Również inne czynności związane z załadunkiem, takie jak podnoszenie lub opuszczanie podwozia, wykonuje się z wnętrza kabiny. Wszystko to zabiera mnóstwo czasu i jest męczące.

Volvo Trucks opracowało Work Remote, by pomóc kierowcom zaoszczędzić czas. To nowe urządzenie jest bezprzewodowym pilotem zdalnego sterowania, integrującym w sobie wszystkie funkcje, jakich kierowca potrzebuje podczas załadunku lub rozładunku pojazdu. Z pomocą Work Remote można kontrolować wszystko, od podnoszenia i opuszczania podwozia samochodu ciężarowego z zawieszeniem pneumatycznym, po aktywację funkcji „przyklęku", włączanie przystawki odbioru mocy, zmianę prędkości obrotowej silnika, wyłączanie silnika czy blokowanie zamków. Co więcej, pilot zdalnego sterowania może obsługiwać także inne funkcje, przypisane elementom sterującym na desce rozdzielczej podłączonym za pośrednictwem specjalnego modułu funkcji dodatkowych, takie jak np. funkcje sterowania żurawiem lub pompami.

Pilot zdalnego sterowania Work Remote zostanie wprowadzony na rynek wraz nową serią Volvo FH i trafi do sprzedaży w 2013 r.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!