OSRAM ostrzega przed chińskimi podróbkami

4 lutego 2013, 9:30

Firma OSRAM ostrzega przed podrabianymi lampami ksenonowymi, oznaczonymi logo OSRAM, które niedawno pojawiły się na europejskim rynku. Podróbki są produkowane przez spółkę z Chin.

Podróbki wyróżniają się bardzo niską ceną, która powinna wzbudzić podejrzenia co do ich pochodzenia. Ponadto podrabiane lampy dostarczane są bez opakowań lub w opakowaniach znacznie odbiegających swoją jakością i wyglądem od oryginalnych, na których zawsze umieszczone są takie informacje jak: nazwa produktu, moc źródła światła, EAN produktu oraz adres producenta.

OSRAM przypomina, że lampy ksenonowe tej firmy są wytwarzane w Europie i zapewniają najwyższą jakość oraz trwałość. Producent nie udziela gwarancji na lampy imitujące oryginał. Aby uniknąć pomyłek, niemiecka firma rekomenduje zakup lamp tylko ze sprawdzonego źródła. Dystrybutorzy, którzy będą mieli wątpliwości związane z oferowanymi im lampami, powinni natychmiast konsultować je z firmą OSRAM.

Chińska firma, wykorzystując na opakowaniach i produktach nazwę OSRAM, naruszyła prawa własności intelektualnej. Dlatego niemiecki producent zapowiedział wszczęcie postępowania sądowego w tej sprawie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

78.9.79.*, 5 lutego 2013, 7:12 0 0

W Realu (Poznań CH King Kross) są z Chin - bo właśnie wczoraj patrzyłem

Odpowiedz

95.50.248.*, 5 lutego 2013, 8:18 0 0

Kto jest ciekaw, niech obejrzy na youtubie: "Spisek żarówkowy - nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności". Niedawno ten dokument był emitowany na "Planete" i zrobił (nie ukrywam) na mnie wrażenie.

Odpowiedz

80.245.189.*, 5 lutego 2013, 9:29 0 0

Ja od jakiegoś czasu sprawdzam każdą rzecz jaką kupuję, żeby nie była chińska. Jak każdy by tak robił po jakimś czasie oczyścilibyśmy świat z tego badziewia!

Odpowiedz

213.146.42.*, 5 lutego 2013, 9:51 0 0

Zapominacie, że większość firm ma swoje fabryki w Chinach!

Odpowiedz