Kerax XTREM z 24-calowymi kołami w ofercie Renault Trucks

22 lutego 2013, 13:44

Renault Trucks poszerzyło gamę pojazdów Kerax 8×4 XTREM w Europie o wersję z 24-calowymi kołami. Jest to pojazd stworzony z myślą o najcięższych warunkach pracy.

Renault Kerax 8X4 XTREM

Renault KeraxKerax 8X4 XTREM o masie całkowitej do 50 t. w nowej wersji jest pierwszą ciężarówką w Europie z kołami o średnicy 24 cali, dopuszczoną do jazdy po drogach publicznych. Zdaniem Patrice Roesera, Manager Produktu Renault Trucks, dzięki zwiększeniu prześwitu oraz kątów zejścia i natarcia, Kerax 8×4 z kołami o średnicy v24 cali z jeszcze większą łatwością pokonuje napotkane na drodze przeszkody. Ponadto, większa sprężystość opon oraz felg podnosi wytrzymałość na uderzenia, które często mają miejsce podczas pracy w trudnych warunkach.

Nowa wersja Keraxa 8×4 XTREM z 24-calowymi kołami jest jak do tej pory jedyną tego typu ciężarówką w Europie dopuszczaną do użytku na drogach publicznych. Pojazd już udowodnił swoją przydatność w różnych zakątach świata, między innymi w Zachodniej Afryce, gdzie jest użytkowany przy pracach związanych z budową dróg i rurociągów naftowych oraz w chilijskich Andach na wysokości 4 500 m.

Nowa wersja Kerax 8×4 XTREM jest obecnie dostępna na terenie całej Europy (oprócz Niemiec) z rozstawem osi 4,350 mm oraz 4,500 mm. Standardowo ten Kerax jest wyposażony w opony Michelin X Works. W sprzedaży pojawił się także Kerax 8×4 XTREM z kołami o szerokości 22,5 cala z wyposażeniem niezbędnym do pracy w trudnych warunkach: ramą podwozia wzmocnioną od silnika aż po zakończenie tylnego zwisu, czteroma wzmocnionymi resorami parabolicznymi, oraz mostem osiągającym 36 ton nośności.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!