Wzrosły opłaty drogowe we Włoszech

14 marca 2013, 11:58

Z początkiem 2013 roku opłaty pobierane na włoskich autostradach wzrosły średnio o 2,91%. Zmiany cen są różne w zależności od operatora zarządzającego opłatami drogowymi.

Niższe opłaty z programem DKV

Opłaty za użytkowanie sieci dróg największej spółki Autostrade per l’Italia S.p.A. są dziś wyższe o 3,4%. Opłaty drogowe we Włoszech są od lat jednymi z najwyższych w Europie. Obciążenia te można znacznie zmniejszyć korzystając z pośrednictwa operatorów kart paliwowych.

Partnerzy DKV mogą uzyskać wysokie rabaty poprzez rejestrację w programie Consorzio DKV, powołanym w porozumieniu z państwem włoskim. Dzięki temu uzyskają upust do 26% za przejazdy autostradami oraz do 13% za przejazdy tunelami (np. Fréjus czy Mont Blanc). Najlepsze warunki proponowane są właścicielom pojazdów o klasie emisji spalin Euro 4 lub lepszej. Do Consorzio DKV może przystąpić każda firma transportowa Telepass DKVzarejestrowana na terytorium UE. Oferta kierowana jest także do posiadaczy autokarów (rabaty na przejazdy tunelami) i do przewoźników indywidualnych.

We Włoszech opłacie podlegają wszystkie pojazdy, które poruszają się po autostradach. Sieć tych dróg wynosi 6500 km. Dla firm wykonujących częste przewozy najwygodniejszym sposobem opłacania autostrad jest system automatycznego poboru myta. Aby z niego korzystać, należy wyrobić karty Viacard, a wraz z nimi zamówić urządzenia pokładowe Telepass.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!