Aplikacja Volvo Trucks dla Worldtrucker

22 kwietnia 2013, 12:30

Worldtrucker to internetowa społeczność kierowców samochodów ciężarowych. Umożliwia komunikowanie się i wymianę doświadczeń z życia na drogach całego świata. Volvo Truck przygotowało aplikację dla użytkowników tego portalu.

Worldtrucker na smartfonie

Aplikacja jest dostępna na smartfony iPhone i bazujące na systemie operacyjnym Android. Została opracowana w celu ułatwienia ponad 20 000 użytkowników portalu Worldtrucker, www.worldtrucker.com, wzajemnej wymiany doświadczeń i wiedzy – zarówno w ramach grup lokalnych, jak i społeczności globalnej.

Jedną z funkcji aplikacji jest rejestrator GPS, umożliwiający kierowcom rejestrowanie śladów swoich tras i nanoszenie ich na mapę. Z kolei funkcja tzw. interesujących punktów, TIP (Trucker Interest Points), pozwala kierowcom na „meldowanie” się, komentowanie, ocenianie i wysyłanie zdjęć z określonych lokalizacji, a następnie dzielenie się tymi informacjami z kolegami po fachu. Dostępna jest również funkcja czatu, ułatwiająca wyszukiwanie i nawiązywanie kontaktu z kierowcami znajdującymi się w pobliżu.

Aplikacja, płynnie integrująca się ze stroną internetową Worldtrucker została opracowana we współpracy z kierowcami samochodów ciężarowych, którzy przekazywali swoje opinie poprzez wypełnianie ankiet zamieszczanych na portalu, a także podczas bezpośrednich rozmów na parkingach. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna do pobrania z Apple App i Google Play.

Jedną z pierwszych osób, które wypróbowały nową aplikację, była Lisa Kelly, znana z udziału w amerykańskim serialu telewizyjnym „Na lodowym szlaku” (,,Ice Road Truckers") i powstałym na jego bazie serialu „Na lodowym szlaku: Zabójcze drogi”.

Worldtrucker to portal społecznościowy dla kierowców z całego świata, bez względu na to, jakiej marki samochodem ciężarowym jeżdżą. Za pośrednictwem portalu kierowcy mogą wymieniać swoje doświadczenia i nawiązywać nowe, międzynarodowe znajomości.  Treść portalu Worldtrucker jest tworzona przez jego użytkowników. Udostępniając portal, Volvo Trucks ma nadzieję urozmaicić życie kierowców, wzbudzić zainteresowanie tą profesją i ułatwić rekrutację nowych kierowców.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!