ID Logistics Polska zwiększa wydajność magazynów o 15%

8 września 2023, 13:59

Zebra Technologies Corporation, dostawca rozwiązań cyfrowych umożliwiających przedsiębiorstwom inteligentne łączenie danych, zasobów i ludzi, ogłosił, że ID Logistics Polska, lider rynku rozwiązań logistyki kontraktowej, wdrożył właśnie kompleksowe rozwiązania firmy Zebra. Narzędzia służą do automatyzacji procesów magazynowych w celu zwiększenia ich wydajności, wzmocnienia możliwości realizacji zamówień e-commerce i wzrostu produktywności pracowników o około 15% w 18 krajowych magazynach.

ID Logistics Polska S.A. jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics. Grupa zatrudnia w Polsce 7 000 pracowników w 35 centrach logistycznych, zajmujących łącznie ponad 950 000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Ten dedykowany dostawca rozwiązań logistyki kontraktowej zarządza ponad setką tysięcy ładunków całopojazdowych i siedmioma milionami przesyłek rocznie. ID Logistics Polska rozwija również krajową sieć dystrybucji, która obejmuje 15 oddziałów transportowych. Firma zapewnia pełne wsparcie w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla detalistów z branży spożywczej i specjalistycznej, e-commerce, branży kosmetycznej, modowej i dóbr luksusowych.

Wcześniej, zespoły magazynowe korzystały ze starszych terminali mobilnych, które działały na systemie operacyjnym Windows® CE i zbliżały się już do końca okresu wsparcia technicznego. W związku z tym pracownicy magazynowi ID Logistics Polska musieli przejść na najnowsze, ergonomiczne, lekkie, wytrzymałe i wydajniejsze urządzenia z systemem Android, jednocześnie zwiększając możliwości drukowania. Aby sprostać rozwojowi jednego ze swoich kluczowych klientów i umożliwić wydajną kompletację towarów w operacjach magazynowych, ID Logistics Polska musiało przenieść się do większej lokalizacji i wzmocnić możliwości realizacji zleceń e-commerce.

– Zebra Technologies dostarczała nam doskonały sprzęt i rozwiązania przez ostatnie 20 lat, więc był to też naturalny wybór dla tego projektu – powiedział Marcin Czerwiński, dyrektor IT w ID Logistics Polska. –  Nowe rozwiązania stanowią solidną platformę do dodawania nowych technologii i aplikacji w przyszłości, jeszcze bardziej zwiększając wydajność, co zaobserwowaliśmy dzięki wprowadzeniu bardziej intuicyjnych, całkowicie dotykowych urządzeń, z których nasi pracownicy naprawdę lubią korzystać – dodaje.

ID Logistics Polska wybrała urządzenia Zebra ze względu na ich niezawodne działanie oraz doświadczenie firmy we wsparciu klientów w trakcie migracji z platformy Windows na Android. Ponadto zespoły testujące wyraziły pozytywne opinie na temat jakości, trwałości i użyteczności nowych urządzeń.

Rozwiązania Zebry  do automatyzacji magazynów oparte na systemie Android obejmuje terminale mobilne z serii TC52 i MC33xx , zostało wdrożone w 18 polskich magazynach. Urządzenia te współpracują z drukarkami termicznymi Zebra, ręcznymi skanerami kodów kreskowych LS2208 i skanerami bezprzewodowymi LI3678. Zintegrowane oprogramowanie Velocity od partnera firmy Zebra, Ivanti Wavelink, przekształca starsze aplikacje w całkowicie dotykowe, graficzne interfejsy użytkownika na urządzeniach, usprawniając przepływy pracy i poprawiając wskazówki dla operatora bez zmiany systemu zarządzania magazynem.

Pracownikom magazynowym ID Logistics Polska podoba się przyjazne dla użytkownika rozwiązanie oparte na systemie Android, które zaowocowało 15% wzrostem produktywności i skróceniem czasu szkolenia od czasu wdrożenia w styczniu 2022 roku. Rozszerzone możliwości tego rozwiązania umożliwiają też wdrażanie dodatkowych procesów, takich jak kompletacja sztukowa do realizacji zamówień e-commerce, a także weryfikacja i walidacja na potrzeby kontroli jakości i pakowania.

– Cieszymy się, że rozwiązanie do automatyzacji procesów magazynowych usprawniło przepływy pracy, zapewniając ID Logistics Polska szybsze, wydajniejsze i dokładniejsze operacje – powiedział Jacek Żurowski, dyrektor regionalny Zebra Technologies na Europę Środkową. – W całej Polsce i Europie, Zebra i jej partnerzy w zakresie oprogramowania tworzą rozwiązania sprzętowe i cyfrowe, które pozwalają klientom z branży transportu i logistyki sprostać rosnącym wymaganiom handlu elektronicznego, zwiększając możliwości pracowników pierwszej linii i tworząc nowe standardy pracy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!