Twój przewodnik po wnioskach, ewidencji i błędach w BDO

3 października 2023, 8:00

Każdy warsztat motoryzacyjny, jako wytwórca odpadów, jest zobowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów. Jak należy się za to zabrać, aby działać zgodnie z przepisami i nie narażać się na kary finansowe?

Kilkaset zapisanych osób, ogrom przekazanej wiedzy i odpowiedzi na pytania uczestników – tak w paru słowach można podsumować szkolenie online „BDO bez tajemnic”, które odbyło się w środę, 27 września.

Bezpłatne szkolenie „BDO bez tajemnic – Twój przewodnik po wnioskach, ewidencji i błędach w BDO” było otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dla osób, które nie mogły uczestniczyć w całym spotkaniu lub w ogóle wziąć w nim udziału, udostępniony został link do nagrania webinaru.

Obejrzyj nagranie szkolenia „BDO bez tajemnic”

Nagranie pozwoli dowiedzieć się m.in.:

  • Kto jest zwolniony z obowiązku prowadzenia ewidencji odpadów w BDO?
  • Jak wygląda system BDO i jakie ma funkcjonalności?
  • Na czy polega ewidencja odpadów, w tym wypełnianie Karty Przekazania Odpadu oraz Karty Ewidencji Odpadu?
  • Jak uzupełnić w systemie BDO dane firmy i oraz kilku użytkowników konta?

Co ważne prowadzący spotkanie, to o czym mówił, na bieżąco przedstawiał na koncie testowym wewnątrz systemu BDO. Poruszane były wyzwania i problemy, które mogą pojawić się podczas użytkowania narzędzia przez firmy z branży naprawy i serwisowania pojazdów.

Webinar był okazją do zobaczenia, jak w praktyce należy korzystać z prezentowanych funkcji systemu BDO. Nie zabrakło również możliwości zadawania pytań przez uczestników szkolenia.

Dostęp do nagrania jest ograniczony czasowo. Link przestanie być aktywny 8 października. Jeśli chcecie zapoznać się z materiałem, zachęcamy do jego obejrzenia przed tym terminem.

Bio Service dzieli się wiedzą

Organizatorem webinaru była platforma Bio Service, wspierająca warsztaty w kompleksowym gospodarowaniu odpadami w warsztacie. W przyszłości jej specjaliści planują organizację kolejnych szkoleń z obszaru prawa ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Zachęcamy do śledzenia strony Bio Service oraz profilu platformy na Facebooku, aby nie przegapić informacji o webinarze oraz nowych artykułów eksperckich publikowanych w zakładce Aktualności.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!