Masa uszczelniająca REINZOSIL z pozytywnym wynikiem testów w silnikach zasilanych biogazem

20 maja 2013, 8:59

Uniwersalna masa uszczelniająca VICTOR REINZ na bazie silikonu – REINZOSIL doskonale nadaje się do stosowania w silnikach zasilanych biogazem. Zawansowane testy chemiczne oraz mechaniczne potwierdziły, iż masa REINZOSIL zastosowana do uszczelnienia elementów silnika zasilanego biogazem, pozostała całkowicie odporna na działanie oleju zastosowanego w takim silniku.

logo Victor ReinzReinzosil od Victor Reinz

Intensywne testy dowiodły, iż obszar bezpiecznego i bezproblemowego stosowania masy REINZOSIL powiększył się o silniki zasilane gazem i biogazem.

Podczas testów masa REINZOSIL została zastosowana do uszczelnienia elementów silnika, w których pracował gorący olej silnikowy, pod ciśnieniem roboczym. Masa po uzyskaniu wymaganego stopnia twardości, REINZOSIL zapewnił doskonałe całkowite uszczelnienie dla krążącego medium olejowego, w skrajnie różnych warunkach temperaturowych. W testach wytrzymałościowych, nawet po dwutygodniowej nieprzerwanej pracy silnika, przy temperaturze oleju sięgającej 120°C, kompozyt masy uszczelniającej nie wykazał żadnych oznak puchnięcia, przebarwienia czy płynięcia. Pomiary wartości własności mechanicznych z powodzeniem zmieściły się w normach, wykazując bardzo dużą elastyczność w testach na rozciąganie.

“Pozytywne wyniki testu masy uszczelniającej REINZOSIL, przy zastosowaniu w silniku zasilanym biogazem, to kolejny dowód dla naszych Kientów, na to, jak bezpieczne, wiarygodne i pewne w użyciu są nasze produkty” – powiedział Pan Christian Katzer, Product Manager PPM odpowiedzialny za rozwój produktu. – “Uzyskane rezultaty potwierdzają wszechstronność zastosowania naszych mas uszczelniających.”

REINZOSIL VICTOR REINZ

Masa uszczelniająca REINZOSIL

REINZOSIL to anaerobowa kompozytowa masa pokrywająco-uszczelniająca na bazie silikonu (Polidimetylosiloksan). Kompozyt uszczelniający ulega twardnieniu bez dostępu powietrza, wykorzystując metal jako katalizator reakcji. Znajduje bardzo szerokie i wszechstronne zastosowanie w uszczelnianiu silników (połączenia płaskie ze szczeliną uszczelnianą – często bez konieczności kompletnego demontażu). Masa charakteryzuje się doskonałą stabilnością w wysokich temperaturach.

 

VICTOR REINZ

Wszystkie kompozytowe masy uszczelniające VICTOR REINZ posiadają niezbędne certyfikaty stosowania oraz karty bezpieczeństwa produktów. Firma REINZ oferuje testowaną masę REINZOSIL na bazie silikonu w opakowaniach dostosowanych do potrzeb serwisów samochodowych, zarówno w sektorze pojazdów osobowych jak i ciężarowych. Dostępne w sieci sprzedaży tuby 70ml (70-31414-10) i pojemniki ciśnieniowe z dozownikiem 200ml (70-31414-20) pozwalają na bezproblemowe stosowanie i przechowywanie masy uszczelniającej.

Dodatkowe informacje o masie REINZOSIL dostępne są na stronie: www.victorreinz.com.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!