Kalkulator opłat drogowych DKV

23 maja 2013, 10:26

Po serwisach do planowania tras i tankowań, DKV zdecydowało się na wprowadzenie nowej usługi – kalkulacji myta. DKV Euro Service uruchomił pierwszy w Polsce bezpłatny kalkulator opłat drogowych. Obejmuje zasięgiem całą Europę.

Nowy kalkulator opłat drogowych stanowi część serwisu internetowego DKV do planowania tras i tankowań o nazwie „DKV Station Finder”. Narzędzie pozwala z bardzo dużą dokładnością wyliczyć łączną wysokość opłat drogowych na dowolnym, zaplanowanym odcinku. Uwzględnia przy tym takie parametry, jak: DMC, liczba osi oraz klasa emisji zanieczyszczeń.

Przykład

Przedstawiamy przykład podróży z Warszawy do Paryża. Serwis pokazuje, że dla pojazdu 2-osiowego o masie 23 ton i klasie Euro 4 łączny koszt myta wyniesie 193 euro (dla jednej z możliwych tras). Będzie to suma opłat z Polski, Niemiec i Francji. W podobny sposób aplikacja działa też w innych krajach – kalkulator obejmuje większość obowiązujących w Europie systemy myta, w tym wprowadzany na jesieni 2013 r. francuski podatek Ecotaxe.

Funkcjonalność kalkulatora DKV

Narzędzie daje też możliwość wytyczenia i porównania trzech różnych tras dojazdu do celu. Dla każdej z nich przewoźnik otrzymuje informację o kosztach opłat drogowych, odległościach i przewidywanym czasie trwania jazdy. Definiując w kalkulatorze trasę, można wyznaczyć do sześciu celów pośrednich, np. aby wskazać dodatkowe miejsca postoju na rozładunek. Program wskaże dodatkowo aktualne natężenie ruchu na drodze.

Kolejną funkcją aplikacji DKV jest powiadamianie o aktualnych cenach paliwa na wybranej trasie, na każdej ze stacji. Można dowolnie określić promień wokół trasy, w którym stacje są analizowane. Kalkulator DKV pozwala zaplanować łączną ilość tankowanego paliwa. Na przykład na omawianej przez nas trasie z Warszawy do Paryża, przy założeniu spalania na poziomie 30 l/100 km, zapotrzebowanie na paliwo wyniesie 475 litrów.

Klienci DKV mogą z góry obliczyć, ile wyniesie ich podatek VAT z tytułu paliwa i opłat drogowych na wybranej trasie. Płacąc kartą paliwową DKV można de facto „uniknąć” płacenia VAT-u dzięki rozliczeniom w trybie fakturowania netto. Tym samym pieniądze z podatku pozostają w kieszeni klienta

Aby skorzystać z kalkulatora opłat drogowych, wystarczy rejestracja  na portalu DKV. Kalkulator dostępny jest dla wszystkich klientów DKV w ramach serwisu „DKV Station Finder” pod adresem: www.dkv-euroservice.com/routenplaner..

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 4 lutego 2019, 15:26 0 0

Nie można naprawdę szukam tego od jakiegoś czasu i nie mogę znaleźć.

Odpowiedz