Solaris sprzedaje kolejne Tramino

27 maja 2013, 8:58

Solaris podpisał kontrakt z niemieckim Braunschweiger Verkehrs-AG na dostawę kolejnych tramwajów. Niemiecki przewoźnik wykorzystał tym samym opcję, która była zawarta w poprzednim kontrakcie, podpisanym w maju 2012 roku. Przewidywała ona zwiększenie pierwotnego zamówienia o 3 pojazdy.

Tramwaje będą w 100 proc. niskopodłogowe, zbudowane z czterech członów o łącznej długości 36 metrów. Wagony wyposażone będą w wózki przystosowane do nietypowego rozstawu toru o szerokości 1100 mm. Brunszwik to jedyne miasto z taką szerokością rozstawu toru w Europie. W przestronnym wnętrzu nowego Tramino zaplanowano 201 miejsc dla pasażerów, w tym 77 miejsc siedzących. Szybką wymianę pasażerów zapewni 6 par dwuskrzydłowych drzwi.

Obecnie zamówione tramwaje będą, tak jak poprzednie, wyposażone w superkondensatory, w których magazynowana jest energia. Rozwiązanie to pozwala na optymalizację bilansu energetycznego pojazdu.

Dostawa pierwszych 15 Tramino nastąpi pomiędzy majem a grudniem 2014 roku. Kolejne 3 tramwaje zostaną dostarczone do końca maja 2015 roku. Wykorzystanie opcji zawartej w poprzednim kontrakcie jest możliwe również dzięki dofinansowaniu, które przewoźnik uzyskał od Kraju Związkowego Dolna Saksonia.

– „Cieszymy się, że nasz klient, Braunschweiger Verkehrs-AG, po raz kolejny obdarza nas zaufaniem. Zamawiając Solaris Tramino otrzymuje on nie tylko technicznie zaawansowany tramwaj, ale również pojazd o atrakcyjnym designie, urozmaicającym krajobraz miasta. Jestem pewna, że pasażerowie w Brunszwiku szybko polubią komfort podróżowania, który oferują nasze tramwaje.” – mówi Solange Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Bus & Coach S.A.

– „Ostatnie 12 miesięcy bardzo dobrej współpracy z firmą Solaris wzmocniło nasze przekonanie, że należy skorzystać z zawartej w kontrakcie opcji. Jestem przekonany, że również w przyszłości będziemy pracować tak samo efektywnie, jak teraz, co sprawi, że od połowy 2014 roku Solarisy Tramino pojawią się na ulicach Brunszwiku.” – Dirk Fischer, Prokurent Braunschweiger Verkehrs-AG.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!