Kolejne zamówienie na autobusy wodorowe Solaris. Pojadą za zachodnią granicę.

18 czerwca 2024, 8:00

Solaris nie zwalnia. Marka otrzymała kolejne duże zamówienie na autobusy wodorowe. Pojazdy trafią za zachodnią granicę.

Duże zamówienie na wodorowe autobusy Solaris

Zamówienie dotyczy 15 egzemplarzy modelu Solaris Urbino 12 Hydrogen. Autobusy kupuje niemiecki przewoźnik Oberbergische Verkehrgesellschaft (OVAG), by zasilić flotę transportu publicznego w mieście Gummersbach.

– Tak duże zainteresowanie wodorowymi autobusami marki Solaris jest potwierdzeniem globalnych zmian w miejskiej mobilności. Cieszę się, że kolejne miasta inwestują w zrównoważony rozwój transportu publicznego, który jest jednym z nielicznych obszarów realnie gotowych do wypełnienia misji neutralności emisji. Cieszę się, że pojazdy naszej marki są symbolem tej zmiany – powiedział Olivier Michard, Członek Zarządu firmy Solaris ds. Sprzedaży i Marketingu.

Solaris Urbino 12 hydrogen

solaris-urbino-12-hydrogen

Zamówione Solarisy Urbino 12 hydrogen to jedne z nowocześniejszych pojazdów tego typu na rynku. Autobusy wyposażone są w ogniwa paliwowe o łącznej mocy 70 kW oraz baterie trakcyjne Solaris High Power, które wspoagają ogniwa w chwilach największego zapotrzebowania na energię. Pojazd napędzany jest silnikiem elektrycznym o mocy 160 kW (ok. 218 KM), a za ogrzewanie zimą odpowiada obecna na pokładzie pompa ciepła.

To nie pierwsze zamówienie na ten model zza naszej zachodniej granicy. W ostatnich miesiącach Urbino hydrogen trafiło także do Frankfurtu, Essen, Kolonii, czy Gross-Gerau.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!