Uszczelnienie doskonałe nie tylko technicznie – VICTOR REINZ, DANA

8 maja 2015, 14:36

Od ponad 90 lat firma Reinz Dichtungs, z siedzibą w Neu – Ulm, Niemcy, zajmuje się produkcją pełnej gamy uszczelnień silnikowych. Należąca do grupy DANA, marka uszczelnień VICTOR REINZ jest rozpoznawalna na całym świecie.

Jako producent i dostawca na piewszy montaż fabryczny (OEM), a także dostawca oryginalnych, serwisowych części zamiennych (OES), DANA dostarcza także szerokie spektrum technologii uszczelnień silnikowych – również na bardzo wymagający rynek części zamiennych (IAM).

Obecny trend panujący na rynku części zamiennych wyznacza dziś kierunki rozwoju dla wszystkich producentów i dostawców części. Prócz stosowania nowoczesnych technologii wytwarzania, zastosowanych rozwiazań technicznych i technologicznych i najwyższej jakości produktów, VICTOR REINZ skupia się także na najważniejszym zadaniu – spełnianiu potrzeb i oczekiwań Klientów. To właśnie dzięki Klientom – sprzedawcom, mechanikom, serwisantom – udało się na przełomie tych kilkudziesięciu lat wypracować wiodącą pozycję na rynku Aftermarketu. Oczywiście, sam produkt dąży nieprzerwanie do doskonałości technicznej, jakość i trwałość, a także konstrukcja i prostota montażu są elementami kluczowymi dla VICTOR REINZ. Natomiast osiągnięcie nawet najwyższego poziomu technicznego byłoby niczym, bez zapewnienia Klientom zaawansowanych rozwiązań logistycznych. Dlatego dziś VICTOR REINZ ściśle współpracuje z platformami takimi jak TecDoc, tworzy rozbudowane katalogi elektroniczne on-line, ale również stara się zapewnić odbiorcom najwyższą możliwą dostępność towaru, dostarczanego zagodnie z zamówieniami, w odpowiednie miejsce, w odpowiednim czasie, gwarantując przy tym jak najwyższą dostępność towaru. Specyfika oferowanych produktów sprawia, iż Klient oczekuje jak najkrótszego czasu dostawy w możliwie jak najpełniejszej realizacji zamawianego towaru. Przy naprawie głównej silnika, remoncie jego części, czy też przy jego zwykłej obsłudze serwisowej, częstokroć okazuje się, że nieprzewidzianej wymiany wymagają różne uszczelnienia silnikowe – czy to uszczelka podgłowicowa, uszczelka pokrywy zaworów czy uszczelniacz olejowy wału. Wówczas, obok najwyższej jakości produktu, Klient oczekuje także możliwie najszybszej dostępności.

Dlatego też w grudniu 2014 roku DANA podjęła decyzję, iż w październiku 2015 roku uruchomiony zostanie dodatkowy magazyn centralny VICTOR REINZ, mieszczący się w Neu – Ulm, przy fabryce produkującej uszczelki silnikowe. Nowy magazyn będzie uzupełnieniem obecnie funkcjonującego i zagwarantuje dodatkowe miejsce dla kolejnych 17 000. produktów VICTOR REINZ. Razem z obecnie istniejącym i funkcjonującym magazynem centralnym, uruchamiając nowy magazyn, firma będzie dysponowała miejscem dla 45 milionów uszczelek podgłowicowych, uszczelek miękkich, uszczelniaczy olejowych i zestawów uszczelniających pod turbosprężarki. Wydajność przy kompletacji dostaw VICTOR REINZ dla Klientów szacowana jest na 1,4 miliona operacji „zdjęcia z półki” rocznie. Co roku VICTOR REINZ wprowadza do oferty około 1000 nowych pozycji. Zatem to ogromne przedsięwzięcie inwestycyjne umożliwi spełnienie oczekiwań Klientów z całego świata na wyższym niż dotychczas poziomie, zarówno pod kątem dostępności towaru jak i pod kątem szybkości realizacji dostaw.

Kolejnym krokiem w kierunku spełniania oczekiwań Klientów, na który postawił VICTOR REINZ, jest dostępność informacji technicznych. Od kwietnia 2015 roku platforma TecDoc, dzięki ścisłej współpracy z VICTOR REINZ umożliwia mechanikom i serwisantom bezpośredni dostęp do informacji technicznych, niejednokrotnie niezbędnych do właściwego doboru czy też montażu uszczelnienia w silniku. Technnical Service Information – czyli techniczne informacje serwisowe (w skrócie: TSI) dostępne są poprzez bezpośrednie połączenie elementów VICTOR REINZ z katalogu TecDoc właśnie z informacjami TSI. Przykładem może być promieniowy pierścień uszczelniający wału korbowego do wielu nowoczesnych typów silników samochodowych. Takie pierścienie uszczelniające wał korbowy niejednokrotnie osadzane są w obudowie stałej, będącej integralną częścią uszczelniacza. Przy montażu wymagane jest użycie specjalistycznego narzędzia ustalającego. W przypadku instalacji uszczelniacza niezgodnej z instrukcją montażu, silnik po dokonanej naprawie nie da się uruchomić lub będzie pracował w „trybie awaryjnym”. W takim przypadku wszystkich niezbędnych informacji praktycznych dostarczy właśnie TSI – dostępne teraz poprzez TecDoc, lub bezpośrednio na stronie www.victorreinz.com/tsi, gdzie informacje techniczne dostępne są dla mechaników i serwisantów również w języku polskim.

Obecna oferta uszczelnień VICTOR REINZ obejmuje uszczelnienia silnikowe do 8700 modeli i typów silników samochodów osobowych, z czego aż 700 modeli dołączyło do oferty w ubiegłym roku. VICTOR REINZ oferuje również uszczelnienia do 5500 modeli i typów silników samochodów ciężarowych/autobusowych, gdzie 300 to nowości. 1300 modeli i typów silników maszyn rolniczych, budowlanych i silniów przemysłowych również jest pokrytych ofertą firmy. W zakresie zestawów uszczelniających pod turbosprężąrkę VICTOR REINZ obecnie oferuje 204 komplety, oferta stale rośnie. Jako uzupełnienie VICTOR REINZ jest dostawcą szczeliw technicznych oraz kompletnej oferty mas uszczelniających.

Bartosz Czuba, Reinz Dichtungs GmbH

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!