TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

17 listopada 2008, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 22.11. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 15:00 pn. o godz. 4:45, wt. o godz. 4:00 i 8:00, śr. o godz. 13:00 i 23.00, czw. o godz. 14:30, pt. o godz.4:15, 11:30 i 19:30 oraz następna sobota o godz.2:30.

Zobaczyć będzie można między innymi:

MAN TGM – prezentujemy średniotonażową, uniwersalną ciężarówkę, która doskonale nadaje się do obsługi niewielkich placów budów. Pojazd napędza oszczędny silnik o mocy 240 KM. Miejsce pracy kierowcy ukształtowano mając na względzie komfort jego pracy. Na podwoziu MAN”a znalazł się hydrauliczny żuraw i trójstronna skrzynia samowyładowcza.

Szkolenie służb ratowniczych –wioząca benzynę cysterna uderzyła w auto osobowe, w którym zostają uwięzione dwie osoby. Po zderzeniu cysterna przewróciła się na bok i doszło do wycieku paliwa. Kierowca ciężarówki także jest uwięziony w kabinie. Na szczęście to nie opis kolejnej tragedii, a zainscenizowana sytuacja, która pozwoliła sprawdzić możliwości współdziałania różnych jednostek i pojazdów. Wśród tych ostatnich jedną z głównych ról grała Scania.

Jak powstają nowoczesne oleje –smarowanie potrzebne jest w różnych pojazdach – od roweru aż po najcięższe wehikuły. Ale nie każdy wie, że oleje posiadają także wiele innych, praktycznych cech. Potrafią zmniejszać emisję spalin przez pojazdy, a nawet oszczędzać paliwo. Jednak zanim trafią do produkcji masowej, potencjalne nowe formulacje przechodzą bardzo skomplikowaną procedurę, przy użyciu wysoko rozwiniętej technologii.

XXII Mercedes Truck Rally – na starcie rajdu stanęło 80 załóg. Spadkobierca 10 letniej tradycji rajdu Jelcza przerasta już swojego poprzednika we wszystkim. Dla jego obecnego organizatora – Mirosława Wróbla i marki Mercedes – była to jubileuszowa, dziesiąta edycja tych zawodów. Wytyczona na poligonie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych trasa mocno dawała się we znaki załogom i maszynom.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: Mercedes nagrodzony „Złotą Kierownicą” za system „Blue Tec”; w Radomiu budowane są Elipsy – elektryczne mikro ciężarówki; od 2001 roku przestaną obowiązywać winiety; Iveco Daily. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!