TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

20 stycznia 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 24.01. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 3:30 i 15:00, pn. o godz. 4:15 i 9:30, śr. o godz.1:45, 13:15 i 23.00, czw. o godz. 3:00 i 14:30, pt. 19:30 oraz w następną sobotę o godz. 4:30

Zobaczyć będzie można między innymi:

MAN TGS – chociaż pojawił się na świecie już jakiś czas temu, MAN TGS wciąż wzbudza wśród kierowców i fanów pojazdów ciężarowych niemałe emocje. Jak to jest możliwe, że taki piękny, wymuskany pojazd, niemalże zabaweczka, może służyć do ciężkiej harówy w trudnych warunkach? A jednak sprawdza się tam całkiem nieźle, bo jego konstrukcja i podzespoły tworzą zgraną całość, stworzoną do najtrudniejszych zastosowań.

Spotkanie świąteczne w Scanii – na podsumowanie ubiegłego roku oraz powitanie nowego, Scania zaprosiła nietypowo, bo do jednego ze swoich serwisów. Przybyłym dziennikarzom wręczono kombinezony i polecono się w nie ubrać. Przyodziani jak profesjonalni pracownicy serwisu, żurnaliści mieli spróbować swoich sił w stacji obsługi pojazdów ciężarowych.

Używany DAF – wśród kilkuletnich ciągników siodłowych, trafiają się również pojazdy marki DAF. Co nas może czekać, jeśli zdecydujemy się na taki samochód? Zobaczmy na przykładzie XF”a 95 z roku 2003. Taki samochód, który przejechał już około 800 tysięcy kilometrów, może wymagać wielu różnych napraw: od zawieszenia i układu kierowniczego począwszy, poprzez hamulce czy silnik, na zawieszeniu kabiny kończąc. A w autoryzowanych stacjach obsługi będą nam proponować przeglądy lub naprawy kompleksowe, obejmujące dość szeroki zakres prac, ale przez to dość kosztowne.

Niekonwencjonalne paliwa w Mercedesie Sprinterze – poznaj częściej występującą wersją z silnikiem wysokoprężnym, auto dostępne jest także z jednostkami benzynowymi. Tak wyposażone samochody są podstawą do budowania pojazdów napędzanych niekonwencjonalnie. Jednym z nich jest Sprinter oznaczony skrótem NGT, którego silnik może być zasilany benzyną lub gazem ziemnym. Kolejnym – Sprinter napędzany jednostką hybrydową opartą o skojarzenie silnika benzynowego z motorem elektrycznym.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: w roku 2009 przybędzie około 250 km autostrad i dróg ekspresowych; dość znacznie podrożały winiety; Parlament Europejski przyjął nowe przepisy dotyczące normy Euro 6; z hiszpańskiej fabryki Mercedesa wyjechało już 500 000 modeli Vito/Viano. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!