TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

26 stycznia 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 31.01. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 2:30 i 15:00, pn. o godz. 1:15 i 9:30, śr. o godz. 2:45, 13:15 i 23.00, czw. o godz. 14:30, pt. 2:15 i 19:30

Zobaczyć będzie można między innymi:

Giełda autobusów w Opolu – po czasowej nieobecności powróciło do kalendarza opolskie spotkanie przewoźników autobusowych, którzy na giełdzie mogą wystawić do sprzedaży swoje pojazdy, albo poszukać wśród oferowanych interesującego ich auta. Poza czysto handlowym, giełda ma także wymiar społeczny, bo umożliwia kontakty i wymianę doświadczeń pomiędzy przewoźnikami z różnych stron kraju.

Naczepa samowyładowcza Wielton – w prezentowanej wywrotce do zbudowania ramy i skrzyni ładunkowej użyto szwedzkiej stali DOMEX. Jest to materiał o znacznie podwyższonej wytrzymałości, dający się formować na zimno i dobrze spawalny. Objętość przestrzeni ładunkowej – w zależności od typu – wynosi od 25 do 38 metrów sześciennych. Dopuszczalna masa całkowita i nacisk na siodło są zawsze takie
same i wynoszą odpowiednio 34 i 10 ton.

Używany Mercedes Actros – decyzja o kupnie używanego samochodu może wiązać się ze sporym ryzykiem, bo przecież nie można być w 100% pewnym, że nabywamy pojazd całkowicie sprawny. Niepewność jeszcze rośnie, kiedy zdecydujemy się na pojazd specjalny. Ale możemy też dobrze trafić, tak jak w pokazywanym przypadku Actrosa zabudowanego betonomieszarką i pompą do betonu. Dla potencjalnego nabywcy tego konkretnego samochodu istotna jest informacja nie tyle o przebiegu auta w kilometrach, ile o liczbie przepracowanych motogodzin.

Kenworth W900L – kiedy ten samochód pojawia się na horyzoncie, wszyscy zamierają z wrażenia. Bez żadnej przesady można stwierdzić, że to auto jest kwintesencją amerykańskiej motoryzacji ciężkiej. Prezentowany model od 20 lat nie zmienił wyglądu zewnętrznego, a jego wizerunek zawiera wszystko, co dla ciężarówek zza oceanu charakterystyczne.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: w polskich firmach motoryzacyjnych 6 tysięcy osób może stracić pracę; uważamy siebie za dobrych kierowców; pojawił się kolejny pomysł na ograniczenie liczby nietrzeźwych kierujących; dostawcze Fiaty: Ducato i Scudo otrzymały certyfikat bezpieczeństwa. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!