TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

3 lutego 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 7.02. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 4:00 i 15:00, pn. o godz. 1:15 i 9:30, śr. o godz. 2:45, 13:15 i 23.00, czw. o godz. 14:30, pt. 2:15 i 19:30

Zobaczyć będzie można między innymi:

Iveco Trakker – prezentowany model wyposażono w kabinę Active Day znaną już ze Stralisa – flagowego modelu tej marki. Napędzany jest silnikiem rozwijającym moc maksymalną 410 KM. Do jej dystrybucji służy szesnastobiegowa skrzynia przekładniowa. Na uwagę zasługuje również zainstalowana na Trakkerze zabudowa – wywrotka rodzimej produkcji, bo firmy KH Kipper z Kielc. Jej przemyślana konstrukcja umożliwia dwustronny wyładunek.

Szkoła jazdy Scanii – właściwa eksploatacja pojazdu wydłuża żywotność silnika, całego układu przeniesienia napędu, hamulców, opon i innych podzespołów auta. Jednym z elementów eksploatacji jest technika jazdy, mocno wpływająca między innymi na zużycie paliwa. Te właśnie tematy są poruszane w Szkole Jazdy Scanii. My postanowiliśmy przekonać się, czy kierowca z dużym doświadczeniem także odniesie korzyść ze szkolenia.

Używany MAN TGA – decyzja o kupnie używanego samochodu może wiązać się ze sporym ryzykiem, bo przecież nie można być w 100% pewnym, że nabywamy pojazd całkowicie sprawny. Niepewność jeszcze rośnie, kiedy zdecydujemy się na pojazd specjalny. Ale możemy też dobrze trafić, tak jak w pokazywanym przypadku Actrosa zabudowanego betonomieszarką i pompą do betonu. Dla potencjalnego nabywcy tego konkretnego samochodu istotna jest informacja nie tyle o przebiegu auta w kilometrach, ile o liczbie przepracowanych motogodzin.

Mercedes „Trucks you can trust” – w nowym Centrum Badawczo Rozwojowym Mercedesa w Wörth, wraz z liczną grupą branżowych dziennikarzy mieliśmy okazję bliżej poznać zaawansowane technologie stosowane w ciężarówkach Mercedes-Benz. Prace badawcze i rozwój pojazdów użytkowych tego producenta przebiegają w ramach kompleksowego programu ulepszania pojazdów użytkowych, któremu przyświeca hasło „Trucks you can trust”, czyli ciężarówki, którym możesz zaufać.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: trwają prace nad nowelizacją stawek punktowych za wykroczenia; czy ze względu na nowe przepisy o szkoleniu grozi nam brak kierowców zawodowych; Anglicy testują oparty o GPS system monitorowania prędkości pojazdów; na wiosnę nowe wersje Transita. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!