TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

10 lutego 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 14.02. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 4:00 i 15:00, pn. o godz. 1:15 i 9:30, śr. o godz. 2:45, 13:15 i 23.00, czw. o godz. 14:30, pt. 2:15 i 19:30

Zobaczyć będzie można między innymi:

Scania Irizar i4 – autobus w takiej, jak pokazywana wersji, proponowany jest przez jego producenta na trasy międzymiastowych przewśów regularnych lub okazjonalnych. Sylwetka pojazdu zachowuje wyjątkową stylistykę, charakterystyczną dla tego modelu. Może zabrać na pokład ponad 50 pasażerów, którzy podróżują wygodnie i bezpiecznie dzięki wyposażeniu autobusu. Zadbano o jego dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych, oraz – dzięki silnikowi EEV – o jak najmniejszą szkodliwość dla środowiska.

Linia kataforezy zanurzeniowej w fabryce MAN”a w Starachowicach – Polska wyrosła na europejskiego potentata w produkcji autobusów. Jednym z koncernów, które właśnie u nas ulokowały swoje fabryki autobusów, jest spółka MAN. W Starachowicach powstają szkielety pojazdów, które na zbudowanej kosztem 10 mln euro linii kataforezy zanurzeniowej przechodzą proces gruntownego i niezwykle skutecznego zabezpieczenia przed korozją.

Używany Mercedes Actros wywrotka – samochód należy do najpopularniejszych pojazdów użytkowych, o czym świadczy liczba kilkuset tysięcy eksploatowanych na świecie egzemplarzy. My postanowiliśmy sprawdzić, co może czekać nowego właściciela kilkuletniej wywrotki, zbudowanej na czteroosiowym podwoziu Actrosa 4141, w konfiguracji napędu 8X6. Zobaczymy, ile pieniędzy trzeba przygotować, jeśli udamy się do autoryzowanego serwisu.

Renault Maxity – samochód skonstruowany został z myślą o transporcie miejskim. Tak powstała kompaktowa, zwrotna, mała ciężarówka. Dzięki swoim gabarytom, niewiele większym się od wymiarów auta osobowego, z powodzeniem może poruszać się śródmiejskimi uliczkami. Ładowność pokazywanej wersji skrzyniowej sięga tysiąca ośmiuset kilogramów, przy dopuszczalnej masie całkowitej wynoszącej 3,5 tony. To po pierwsze bardzo dobry wynik, a po drugie auto może prowadzić posiadacz prawa jazdy kategorii B.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: pod nazwą „automotopedia” działa internetowa encyklopedia motoryzacyjna; poprzez zmianę nazwy fabryki Star chyba już ostatecznie zniknął ze Starachowic; nieciekawe perspektywy przed polskimi transportowcami; Citrśn Nemo – jeden z trójki bliŸniaków, które na targach IAA w Hanowerze zdobyły tytuł „van of the year” 2009. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!