TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań

23 lutego 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 28.02. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 4:00 i 15:00, pn. o godz. 4:45, śr. o godz. 10:30 i 23.00, czw. o godz. 4:15 i 12:30, pt. o godz. 6:00 i 15:00.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Renault Kerax 450 DXI – w rodzinie ciężarówek Renault to właśnie Kerax jest tym modelem, który już od deski kreślarskiej powstawał z myślą o ciężkiej robocie. Ale wykonywać ją ma samochód, a nie kierowca, więc temu ostatniemu zapewniono bardzo wygodne miejsce pracy w kabinie. Z czterech osi, na których obracają się koła samochodu, obie tylne są napędzane. Pozwala to zapuszczać się wywrotką nawet na bardziej grząski teren, z którego pokonaniem nie będzie kłopotów. Godna podkreślenia jest ekologia jednostki napędowej, wyrażająca się w spełnianiu normy Euro 4, co osiągnięto poprzez zastosowanie technologii SCR.

Hybrydowe wersje Mitsubishi Fuso Canter – od początku roku trwa w Wielkiej Brytanii test 10 niekonwencjonalnie napędzanych japońskich ciężarówek. Jest to jeden z etapów programu pod nazwą „Tworzymy transport przyszłości”, prowadzonego przez koncern Daimler AG w skład którego wchodzi marka Mitsubishi. Auta sprawdzane są w codziennej pracy przewoźników dystrybucyjnych, bo specyfika tego rodzaju transportu daje doskonała okazję do prowadzenia wszechstronnych badań nad tym rodzajem napędu.

Używany Iveco Eurocargo – dziś do naszego kącika ciężarówek używanych zajechał średniotonażowy Iveco Eurocargo z zabudową furgonową i klapą hydrauliczną. Pojazd przygotowany jest do różnych zastosowań transportowych i ma wybitnie dystrybucyjny charakter. Wybrany przez nas samochód z 2003 roku napędzany jest sześciocylindrowym silnikiem z rodziny Tector, rozwijającym maksymalnie 209 koni mocy. Swoim zwyczajem udajemy się do autoryzowanego serwisu, gdzie sprawdzimy, z jakimi wydatkami na usprawnienie pojazdu trzeba się liczyć.

Freightliner Cascadia – Cascadia należy do najnowocześniejszych pod względem designu w gamie Freightlinerów. Ta dalekobieżna ciężarówka została zbudowana tak, aby zapewnić użytkownikowi zarówno duży komfort jak i wydajność. Kiedy spotykamy ten samochód na swojej drodze, w pierwszej kolejności uderza nas zdumiewająco opływowy kształt kabiny. Jej profil powstał w wyniku wielogodzinnych testów w tunelu aerodynamicznym, a wnętrze to wręcz sporych wymiarów salon.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: ciężarówki Renault wyruszają na kolejną wielką wyprawę; technologia Blue Tec znana dotychczas z ciężarówek Mercedesa coraz szerzej stosowana jest w pojazdach osobowych tego producenta; przy korzystaniu z nawigacji samochodowej konieczna jest rozwaga; Iveco Daily Agile. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!