Tvn Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”

14 kwietnia 2009, 0:00

Tvn Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 18.04. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 15:00, pn. o godz. 4:35, śr. o godz. 10:30 i 23.00, czw. o godz. 4:15 i 12:30, pt. o godz. 6:00 i 15:00

Zobaczyć będzie można między innymi:

MAN TGS wywrotka – testujemy zdobywcę tytułu International Truck of the Year 2008 w wersji budowlanej. Ale nie schowaliśmy auta, żeby je podziwiać, tylko postanowiliśmy zaprząc wywrotkę do roboty. Bo przecież do tego została zbudowana. Pokazywany pojazd porusza się na trzech osiach. Każda z nich jest napędzana, a więc auto doskonale radzi sobie z warunkami placu budowy czy żwirowni. Nie boi się grząskiego terenu dzięki wyposażeniu w rozbudowany system blokad mechanizmów różnicowych poszczególnych osi, oraz blokadę międzymostową.

Siodła GF – w dobie coraz droższego paliwa ekonomika eksploatacji i uniwersalność samochodu nabiera dużego znaczenia. Dotyczy to także ciągników siodłowych. Dlatego powstały wersje z obniżonym podwoziem, pozwalające skojarzyć auto z naczepą mega, co skutkuje większą objętością ładunkową. I tu pojawia się pewna niedoskonałość ciągników low deck. Bo co zrobić, jeśli taka naczepa akurat się zepsuje? Inna do ciągnika low deck nie da się zapiąć. Znana z nowatorskich rozwiązań firma GF, obecnie należąca do SAF”a, znalazła sposób na usunięcie tej wady wrodzonej takich ciągników.

Fleetboard pomaga zarządzać flotą – chyba każdy przewoźnik chciałby wiedzieć gdzie w danej chwili znajdują się jego pojazdy, jaki jest ich aktualny stan techniczny i bieżące parametry eksploatacyjne. Możliwości takie stwarza montowany w ciężarówkach Mercedes system Fleet Bo ard . Urządzenie wielkości samochodowego radioodbiornika na bieżąco monitoruje stan pojazdu, analizując około tysiąca danych jednocześnie. Poprzez wykorzystanie nawigacji satelitarnej Fleet Board umożliwia precyzyjne ustalenie położenia pojazdu z dokładnością sięgającą 20 metrów. Kolejną dostępną opcją jest rozbudowana komunikacja z załogą.

"Świat betonu" według amerykanów – Las Vegas odwiedziliśmy z kamerą, bynajmniej nie po to, żeby stracić pieniądze w kasynie. W tym słynnym mieście odbywają się jedne z największych w świecie targów budowlanych "Świat betonu". Nas oczywiście najbardziej interesowały pojazdy. Nie zawiedliśmy się, bo, choć w Stanach również jeżdżą wywrotki betoniarki, to zupełnie różne od tych, które spotykamy w Europie. Zobaczyliśmy kilka interesujących pojazdów, a ogólne wrażenie było nie gorsze od tego, jakie zrobił na nas śpiewający sobowtór Elvisa.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: Bosch wyprodukował 50 milionów systemów common rail; ostrzegamy kierowców przed używaniem tzw. "dopalaczy"; ładowarki są niezbędne wywrotkom; Iveco Massif. Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!