TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań

4 maja 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji. Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo. Premiera najbliższego odcinka w sobotę 9.05. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 15:00, pn. o godz. 4:35, śr. o godz. 10:30 i 22.50, czw. o godz. 4:05 i 12:30, pt. o godz. 6:00 i 15:00

Zobaczyć będzie można między innymi:

Szkolenie bez jeżdżenia – mamy wreszcie pierwszy w Polsce, profesjonalny symulator jazdy ciężarówką. Kierowca czuje się w nim dokładnie tak samo jak w zwykłej ciężarówce. Program komputerowy odtwarza wszystkie warunki pogodowe, drogowe i techniczne, jakie tylko mogą kiedykolwiek i gdziekolwiek zaistnieć. W asortymencie dostępne są wszystkie typy pojazdów ciężarowych, na przykład ciągniki z różnego rodzaju naczepami, solówki czy autobusy. Instruktor poprzez naciśnięcie kilku guzików, narzuca szkolonemu niespodziewane sytuacje drogowe.

MAN rozszerza sieć serwisową – niedawno na polskiej mapie MAN”a przybył nowy punkt. W Nowym Tomyślu powstał – czwarty już W Wielkopolsce, a 27 w kraju – autoryzowany serwis ciężarówek tej marki. Mieszkającym w tym regionie właścicielom aut tej marki będzie więc bliżej do fachowej obsługi samochodów, ale serwis będzie też służył pomocą pojazdom poruszającym się po przebiegającej w pobliżu autostradzie A2. Stację zbudowała firma Redos.

Zieloni szkolą niebieskich – od pewnego czasu w całym kraju trwają liczne, bynajmniej nie towarzyskie, spotkania policjantów z inspektorami ITD. Funkcjonariusze w zielonych mundurach uczą tych w niebieskich, jak prowadzić kontrolę transportu drogowego. I to w pełnym zakresie.A nam – o święta naiwności – wydawało się, że to właśnie w tym celu w 2001 roku powołano do życia Inspekcję Transportu Drogowego. Czyżby więc teraz miała odejść do lamusa, czy też może chodzi o wprowadzenie niezdrowej konkurencji pomiędzy tymi służbami? Tak czy siak, trzeba się liczyć z kilkoma konsekwencjami – a z jakimi dowiecie się z reportażu.

Ford F 350 Super Duty – na ten samochód natknęliśmy się podczas targów Milwaukee Auto Show w stanie Wisconsin. Pojazd robi naprawdę niesamowite wrażenie, a przyglądanie się mu z bliska jeszcze je pogłębia. W pierwszej kolejności w oczy rzuca się potężny chromoniklowany grill. Poniżej znajduje się masywny zderzak, w którym umieszczono halogeny przeciwmgielne, a wszystko razem stanowi harmonijną całość. Wiodąc wzrokiem ku tyłowi pojazdu, nasze oczy pieści widok równie potężnych progów, do momentu, gdy zauważymy wystające nadkola…

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: zapowiada się, że ESP będzie wyposażeniem standardowym pojazdów; sposób Wieltonu na zabezpieczanie ładunków przewożonych naczepami; startuje trakerski sezon; Mercedes Sprinter 4X4.

Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!