TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka „Na Osi”

22 czerwca 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka „Na Osi”® na antenie telewizji TVN Turbo w sobotę 27.06. o godz. 14.00; powtórki przez cały tydzień: nd. o godz. 2:35 i 15:00,pn. o godz. 4:50, śr. o godz. 1:45, 10:30 i 23:00, czw. o godz. 3:45 i 12:30, pt. o godz. 6:00 i 15:00 oraz w następną sobotę o godz. 2:10.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Wyścigowe Renault Premium – dobrze znane z dróg zwykłe Renault Premium, dysponuje silnikami, których moc maksymalna sięga 450 KM. To wcale nie mało, ale co powiedzielibyście na 1100 koni? Tyle właśnie osiąga 13 litrowy silnik tego wyścigowego Premium. Motor powstał na bazie seryjnej jednostki napędowej. Potrafi wygenerować 4500 Nm momentu obrotowego, a kręci się do 3 tysięcy obrotów na minutę. Parametry silnika pozwalają jechać tą ciężarówką z prędkością 160 km/h. Dałoby się dużo więcej, ale przepisy FIA są surowe i nie pozwalają – poza nielicznymi wyjątkami – na rozwijanie większych szybkości. Za to przyśpieszenie może przyprawić o zawrót głowy: 100 km/h w 5 sekund. Takiego wyniku nie powstydziłby się niejeden samochód osobowy.

Oklejanie tanim sposobem zmiany wyglądu auta – na wielu zlotach w całej Europie, także w Polsce, można podziwiać prawdziwe arcydzieła tuningu. Ale takie przygotowanie pojazdu oprócz mnóstwa czasu, pochłania także niemałe pieniądze. Właściciele mniej zasobnych portfeli nie stoją jednak na straconej pozycji. Alternatywą dla nich są okleiny, które w prosty i tani sposób mogą zmienić wygląd auta. Takie elementy produkuje się w Polsce i już od 10 lat znają je użytkownicy na całym świecie, nawet w tak egzotycznych miejscach jak Nowa Zelandia czy okolice podbiegunowe.

International Lone Star Harley Davidson – wśród trakerów nie brakuje miłośników dwóch kółek. Przynajmniej jednym z dowodów prawdziwości tego stwierdzenia było tegoroczne Trakerskie Spotkanie, goszczące Pierwszy Trakerski Zlot Motocyklowy. Ale Amerykanie poszli jeszcze dalej. Postanowili ożenić motocykl z ciężarówką. I to nie byle jaki motor z poślednim trakiem. Wysiłki połączyły dwie najbardziej chyba znane amerykańskie marki: International i Harley Davidson.

Jak było na zlocie „Master Truck” cz.2 – licznie przybywająca na Zlot publiczność, obok podziwiania aut, ma szansę zdobycia wielu cennych nagród, bo przez cały czas trwania zlotu rozgrywane są liczne konkursy. Ocenie poddawane są też pojazdy, które przyjechały na Zlot. W ubiegłym roku za najpiękniej oświetloną ciężarówkę uznano Volvo ze szwedzkiej firmy Pierre Häll Transporte. Publiczności najbardziej podobało się Renault Premium pomoc drogowa z firmy Druzgała, a niezależne jury za najpiękniejszy pojazd zlotu uznało przybyłe z Danii Volvo, ozdobione motywami z filmu „Blade – wieczny łowca”.

Na pytania widzów odpowiadają: starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Rafał Kochanowski. Program prowadzi Sławek Sochacki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!