TVN Turbo zaprasza do oglądania najbliższego odcinka ”Na Osi”

31 sierpnia 2009, 0:00

TVN Turbo zaprasza do oglądania kolejnych wydań „Na Osi”® – programu zajmującego się sprawami najszerzej pojętego transportu drogowego: zarówno towarowego jak i osobowego, zagadnieniami logistyki i spedycji.

Audycja nadawana jest na antenie telewizji TVN Turbo.
Premiera najbliższego odcinka w sobotę 5.09. o godz. 14.00;, powtórki przez cały tydzień, nd. godz. 4:45 i 15:00, pn. godz. 2:15, 10:15 i 22:30, wt. godz. 13:00, śr. godz. 23:30, czw. godz. 4:45 , pt. godz. 9:30 oraz w następną sobotę o godz. 4:15.

Zobaczyć będzie można między innymi:

Premiera nowego Mitsubishi Cantera – ta niewielka ciężarówka produkowana jest od 1963 roku. W ciągu bez mała 50 lat z taśm montażowych zjechało około 3,5 miliona samochodów. Pojazd przechodził liczne przeobrażenia, a efektem ostatnich modernizacji jest zaprezentowana właśnie siódma generacja tego modelu. Przedstawiono właśnie Cantera Euro 5 – pojazd udoskonalony pod wieloma względami. Pierwszą i zarazem najważniejszą zmianą są nowe silniki o mocach 130, 145 i 175 KM, cechujące się niskim jednostkowym zużyciem paliwa. Przekłada się to bezpośrednio na poprawę ekonomiki eksploatacji. A już na początku przyszłego roku zapowiadane są auta z silnikami EEV.

Freightliner M2 106 – taką ciężarówkę wiele osób powitałoby z przyjemnością na naszych drogach. Ale w Europie to rzadkość, pozostaje nam więc jedynie przyjrzeć się pojazdowi za pomocą oka kamery. Freightliner przez samego producenta określany jest jako auto średniotonażowe. Poznamy nieco bliżej wersję 3 osiową z zabudową do przewozu samochodów osobowych. Formę kabiny oparto o tradycyjny wzorzec, z wysuniętym do przodu silnikiem. Pod maską pokazywanego auta znalazł się 300-tu konny silnik Cumminsa, o pojemności 8,3 litra. O to, aby jednostka napędowa nadmiernie się nie wysilała dba automatyczna, sześciobiegowa przekładnia Allison.

V Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck” – do Opola przyjechało z całej Europy około 150 tuningowanych ciężarówek. Tak więc dziesiątki tysięcy odwiedzających Zlot osób miały co podziwiać. Ale „Master Truck” od samego początku daje także publiczności sposobność zapoznania się z najnowszą ofertą wiodących producentów pojazdów użytkowych, ogumienia i środków eksploatacyjnych, czy też różnorodnych akcesoriów. Nie inaczej było i w tym roku. Wokół zlotowego placu rozlokowało się blisko 80 stanowisk wystawowych. Zorganizowany – pod patronatem TVN Turbo – przez program "Na osi", Politechnikę Opolską, Komendę Wojewódzką Policji w Opolu i zarządzający miastem bez granic Urząd Miasta Opola – V Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych „Master Truck” przeszedł do historii. Już teraz zapraszamy na VI – za rok.

Oprócz tego, w każdym programie przegląd najświeższych i najciekawszych informacji branżowych, czyli Stroboskop, a w nim: we Wrocławiu ten weekend stoi pod znakiem V-go Zlotu Samochodów Amerykańskich „Ride’n’Roll American Cars & Music Festival”; w Gdańsku właśnie wybierają najpiękniejszą Scanię; niedawno w Iławie podziwiać było można motoryzację nie tylko w miniaturze; wkrótce światowa premiera odnowionych wersji Volkswagena Transportera.
Na pytania widzów odpowiadają: Starszy aspirant Dariusz Krzewski i starszy inspektor Tadeusz Sterniuk.
Program prowadzi Sławek Sochacki

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!