Dofinansowanie z UE dla Program Szkoły Jazdy Scania

6 marca 2009, 0:00

W pierwszych dniach lutego Scania Polska rozpoczęła realizację projektu: „Szkoła Jazdy Scania – Podniesienie Kwalifikacji Kierowców Samochodów Ciężarowych" współfinansowanego przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Projekt przewiduje przeszkolenie 1500 kierowców w ciągu 12 miesięcy.

Wysokość dofinansowania jest uzależniona od wielkości firmy. Dla firm zatrudniających do 50 osób wysokość dotacji wynosi 80%, pozostałą różnicę pokrywa bezpośrednio klient i jest to kwota 109,93 PLN za osobę. W przypadku większych firm dotacja wynosi odpowiednio 70% i 60%. Program szkolenia oparty jest o materiały przygotowane przez Scania Academy, które są zgodne z wymaganiami dyrektywy UE.

Usługi Szkoły Jazdy Scania są elementem kompleksowej oferty Scania skierowanej do firm transportowych. Uczestnicy szkoleń zdobywają wiedzę na temat właściwej techniki jazdy oraz prawidłowej eksploatacji pojazdu. Zdobyte umiejętności pozwalają na ok. 10% obniżenie zużycia paliwa oraz znaczne wydłużenie żywotności pojazdu.
Program edukacyjny Scania dużo uwagi poświęca kwestii bezpieczeństwa na drodze.

Szkoła Jazdy Scania powstała w 2005 roku i od tego czasu przeszkoliła ponad 3000 kierowców. Do dyspozycji uczestników pozostają dwa zestawy (ciągnik z naczepą) wyposażone w system kamer, których zadaniem jest rejestracja stylu jazdy kierowców. Instruktorzy Szkoły Jazdy prowadzą również szkolenia na pojazdach klientów

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.5.172.*, 7 marca 2009, 0:00 0 0

Ciekawe kiedy się zaczną te szkolenia ?

Odpowiedz