Porady dotyczące montażu kół zamachowych febi

11 stycznia 2013, 14:24

Firma febi posiada w swojej ofercie koła zamachowe do najpopularniejszych typów pojazdów marek Mercedes-Benz, MAN, DAF, Scania, RVI, Evobus oraz Neoplan.

Koła zamachowe febi do pojazdów ciężarowych

Koła zamachowe febiFebi oferuje również akcesoria niezbędne do montażu, jak na przykład śruby do kół zamachowych, pierścienie uszczelniające wału lub pasujące łożyska pilotowe. Pierścienie uszczelniające wału, które uszczelniają względem kołnierza koła zamachowego,
należy zawsze wymieniać na nowe przy demontażu koła zamachowego, w celu zapobiegania nieszczelnościom. Do produkcji pierścieni uszczelniających wału stosuje się coraz częściej teflon (PTFE) ze względu na jego optymalne właściwości materiałowe. Zaletami są m.in. niskie tarcie oraz wysoka obciążalność termiczna. W przeciwieństwie do tradycyjnych pierścieni uszczelniających wału zazwyczaj nie jest potrzebny pierścień oporowy.

Uwaga:

Aby nie uszkodzić wargi uszczelniającej podczas montażu, pierścień uszczelniający wału należy wsunąć po wale korbowym w gniazdo, korzystając z dołączonej do produktu pomocy montażowej. Warga uszczelniająca z PTFE oraz powierzchnia wału muszą być suche. Przy zakładaniu nie należy stosować smarów i olejów. Nie należy uruchamiać silnika natychmiast po zakończeniu montażu, ponieważ pierścień uszczelniający wału jest rozszerzony. Producent zaleca czterogodzinny okres osadzania.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!