Nowa wersja programu 4Trans 3.2.3

Najnowsza wersja 4Trans® 3.2.3, producenta oprogramowania dla firm Branży TSL – PC Net Service uwzględnia już zmiany w Ustawie o Czasie Pracy Kierowców, które wejdą w życie końcem czerwca 2009.

Nowa wersja 4Trans® 3.2.3 wzbogacona została o szereg nowych funkcji, możliwości i raportów niezbędnych każdej osobie zarządzającej kierowcami i taborem pojazdów w firmach, m.in.:

– algorytmy liczące naruszenia kierowców oraz ich wynagrodzenie uzupełnione zostały o najnowsze przepisy, interpretacje prawne i orzeczenia sądów,

– dodano nowe opcje w Raporcie naruszeń wg ITD w module TachoScan® (adnotacje, wyjaśnienia),
– dodano rozbudowany system rejestrowania nieprawidłowości obsługi tachografu oraz czytelności wykresówek,
– dodano nowe raporty kontroli przebiegu pojazdu, usterek i awarii z tachografów cyfrowych oraz możliwość korekty błędów obsługi tachografu,
– rozbudowano uprawnienia użytkowników sytemu oraz dodano rejestrację ich pracy w programie,
– zautomatyzowano system aktualizacji systemu przez Internet,
– dodano obsługę szybkiego skanera dostarczającego do programu kilkadziesiąt tarcz w ciągu minuty,

– przyspieszono przesyłanie danych z karty kierowcy i tachografu cyfrowego przez GPS,
– udoskonalono system kontroli czasu pracy kierowcy z danych GPS,
– dodano importy kart paliwowych kolejnych firm (UTA, Statoil, Orlen, DKV, BP, Lotos, AS24, Shell),
– zoptymalizowano dodawanie zleceń spedycyjnych z poziomu grafika,
– nowy kalendarz Dyspozytora pozwala kontrolować zaplanowane zadania i odpowiednio planować pracę na kilka tygodni w przód.

Cały system 4Trans® został przygotowany tak, aby w końcowym efekcie analizy wprowadzonych danych (czas pracy z tachografów, wynagrodzenia i delegacje, koszty taboru, przychody ze zleceń, koszty paliwa) wygenerować raporty rentowności całego przedsiębiorstwa z podziałem na poszczególne pojazdy, kierowców i spedytorów. Osoby zarządzające otrzymują bardzo rozbudowane narzędzie do kontroli inwestycji i wykorzystania zasobów firmy oraz szybkiego podejmowania decyzji menedżerskich.

System 4Trans® jest wykonany w technologii MS SQL i pozwala na pracę zarówno jednostanowiskową jak i na kilku stanowiskach w wielu językach. Modułowa budowa pozwala na rozdzielenie obowiązków pomiędzy pracowników odpowiedzialnych w firmie za analizę czasu pracy kierowców, jego rozliczanie, naliczanie diet, analizę i kontrolę kosztów (w tym paliwa), spedycję, administrację.

Aktualnie System 4Trans® skupia w sobie niemal wszystkie płaszczyzny obsługi transportu w przedsiębiorstwie:
• TachoScan® – kontrola czasu pracy kierowców wg wytycznych Inspekcji Transportu Drogowego (z możliwością kontroli on-line przez GPS, pobieranie zdalne danych cyfrowych),

• Rozliczenia – rozliczanie czasu pracy kierowców, przygotowanie ewidencji pracy kierowcy i wszystkich wymaganych dokumentów dla Państwowej Inspekcji Pracy
• Flota – planowanie i kontrola kosztów, kontrola spalania paliwa, rejestr wyposażenia, terminarz zadań (przeglądy, ubezpieczenia),
• Spedycja – obsługa zleceń spedycyjnych wraz z przejrzystym grafikiem, fakturowaniem i kontrolą płatności,

• GBOX® – lokalizacja satelitarna pojazdów, kontrola paliwa, zdalny odczyt tachografów cyfrowych,
• Manager – zbiór raportów zarządczych generowanych na podstawie połączenia danych ze wszystkich powyższych modułów.

System 4Trans® jest dostępny w wielu opcjach a jego cena jest elastycznie dopasowana do potrzeb i możliwości każdego klienta. Firma PC Net Service przewiduje atrakcyjne promocje i różne możliwości finansowania oprogramowania.

Przeczytaj także

Nowości

Pakiet bezpieczeństwa dla ciężarówek – Bosch poprawia warunki jazdy

W branży transportowej bezpieczeństwo odgrywa zasadniczą rolę. Troszczą się o nie konstruktorzy pojazdów, oferując coraz bardziej zaawansowane rozwiązania techniczne.

Nowości

Produkty Europart polecają się do… ciężarówek

Za nami już połowa sezonu FIA European Truck Racing Championship, czyli Wyścigowych Mistrzostw Europy Samochodów Ciężarowych. W ostatni weekend sierpnia br. kierowcy przyjechali do czeskiej miejscowości Most, gdzie rozegrana została szósta eliminacja tegorocznego sezonu wyścigowego. Zmaganiom tym towarzyszył gorący doping ponad 70 klientów firmy Europart z Polski, Czech, Norwegii i Niemiec.

Nowości

Bridgestone wprowadza nowy bieżnik

Na rynek wchodzi nowy bieżnik Bandag U-AP 001 przeznaczony do opon wszystkich osi w pojazdach eksploatowanych w mieście.