Klocki hamulcowe Diesel Technic

19 czerwca 2015, 14:28

Diesel Technic posiada w swojej ofercie klocki hamulcowe do pojazdów ciężarowych, naczep i autobusów.

Klocki hamulcowe to jedne z najbardziej podatnych na zużycie części w pojeździe. Muszą zapewniać optymalny poziom tarcia i dobrze współpracować z tarczami hamulcowymi nawet w trudnych warunkach: kurz, woda, błoto. Muszą też wytrzymywać bardzo wysokie temperatury, zachowując właściwe parametry pracy – rozgrzana tarcza hamulcowa może osiągać nawet 800 st. C.

Fabryki DT używają do produkcji tylko wysokiej jakości metali, włókien, smarów i dodatków organicznych. Właściwości tarcz hamulcowych tej marki są ściśle skoordynowane z parametrami jej klocków hamulcowych. Klocki DT zostały przetestowane przez organizację TÜV Nord i otrzymały bardzo wysoką ocenę w zakresie odporności na zużycie i wydajności. Są także zgodne z wytycznymi normy ECE-R90.

Klocki hamulcowe powinny być zawsze wymieniane w komplecie na tej samej osi pojazdu. Przy wymianie tarcz hamulcowych, należy pamiętać o wymianie także klocków. Po wymianie elementów na nowe, maksymalna skuteczność hamowania zostaje osiągnięta dopiero po okresie docierania.

Kompletna oferta Diesel Technic obok tarcz i klocków hamulcowych zawiera także wszelkie niezbędne do przeprowadzenia naprawy akcesoria.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!