Master Truck of the Year 2015

23 lipca 2015, 10:04

Polscy dziennikarze obecni na zlocie pojazdów ciężarowych Master Truck przyznali nagrodę dla najlepszego pojazdu ciężarowego roku.

Mercedes-Benz Arocs
Mercedes-Benz Arocs
 

Mercedes-Benz Arocs otrzymał prestiżowe wyróżnienie polskich dziennikarzy „Master Truck of the Year 2015”, Nagroda nadawana jest wspólnie przez najważniejsze redakcje zajmujące się ciężką motoryzacją. Uroczyste ogłoszenie wyników miało miejsce podczas 11. Międzynarodowego Zlotu Master Truck w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem.

Nagroda polskich dziennikarzy trafiła już do Mercedesa w 2012, kiedy jej laureatem został Actros nowej generacji. Teraz sukces starszego, dalekobieżnego brata powtórzył budowlany Arocs, otrzymując prestiżowy tytuł „Master Truck of the Year 2015”. Jest on corocznie nadawany na podstawie tajnego głosowania redaktorów zajmujących się na co dzień tematyką transportu drogowego wszystkich najważniejszych mediów branżowych w Polsce. Jego znaczenie podkreśla fakt, że oceniający prowadzą regularne porównania wszystkich samochodów ciężarowych obecnych na naszym rynku. W konkursie mogą brać udział wszystkie modele samochodów ciężarowych, o DMC powyżej 7,5 t., które zostały wprowadzone do sprzedaży w ciągu roku poprzedzającego głosowanie.

W piątej edycji konkursu zwycięski Arocs został doceniony przede wszystkim za rozwiązania dedykowane do pracy w ciężkich warunkach, szczególnie istotne dla pojazdów budowlanych. Poza standardowymi rozwiązaniami terenowymi, nie bez znaczenia pozostały również takie innowacje jak hydrauliczne wspomaganie ruszania HAD oraz turbosprzęgło z retarderem TRC.


Wręczenie nagrody

Tytuł został przyznany podczas Zlotu „Master Truck”, organizowanego po raz jedenasty pod Opolem przez redakcję Programu „Na Osi”, w którym już wkrótce będzie można zobaczyć relację z wręczenia nagrody oraz z samej imprezy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!