Polska – Słowacja -Turcja z DB Schenker

27 marca 2009, 0:00

Operator logistyczny DB Schenker uruchamia przewozy drobnicowe na trasie Polska – Trucja. Nowa linia drobnicowa powstaje w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów z branży elektromaszynowej i chemicznej.

W porozumieniu z oddziałami Schenkera na Słowacji i Schenkerem w Turcji zdecydowaliśmy o wspólnym uzupełnianiu wolumenu przesyłek w eksporcie do Turcji, tak aby optymalnie wykorzystać i wypełnić samochody obsługujące linie Polska- Słowacja -Turcja. To rozwiązanie jest odpowiedzią na sygnały, które dostawaliśmy z rynku. Polscy przedsiębiorcy poszukują nowych rynków zbytu, w tym szybkiego i regularnego serwisu drobnicowego do Turcji, a zwłaszcza w rejon Istambułu.” – wyjaśnia Jacek Pradel Product Manager Land Inetrnational East & South Schenker Sp. z o.o.

Uruchomienie przez operatora logistycznego przewozów drobnicowych Polska – Turcja wspiera firmy, którym zależy na regularnym eksporcie towarów w mniejszych partiach na ten rynek. Nowa linia realizowana jest dwa razy w tygodniu i łączy Kraków z Istambułem. Czas dostawy wynosi 5 dni i jest jednym z najbardziej efektywnych na rynku. Regularne połączenie otwiera także nowe możliwości przed firmami, które dopiero decydują się na rozszerzenie swojej działalności na rynek turecki.

Z punktu widzenia klientów podstawową korzyścią, płynącą z tego rozwiązana, jest możliwość elastycznego kształtowania strumienia dostaw, zarówno pod względem częstotliwości jak i wielkości przewożonych przesyłek. Korzystanie z regularnej sieci linii drobnicowych pozwala eksportować mniejsze partie towarów z większą częstotliwością oraz przekłada się na obniżenie poziomu zapasów i zamrożonych w nich pieniędzy.” – dodaje Tomasz Cegielski, Dyrektor Międzynarodowego Biznesu Lądowego Schenker Sp. z o.o.

Klienci korzystający z nowej linii drobnicowej mają możliwość przeniesienia na firmę Schenker Sp. z o.o. formalności związanych z odprawami celnymi w imporcie i eksporcie towarów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!