Porozumienie CNH i Kamaz w sprawie spółki joint venture w Rosji

12 października 2009, 0:00

CNH, światowy producent sprzętu rolniczego i drogowego, będący częścią Grupy Fiat i producent samochodów ciężarowych – Kamaz JSC, rozpoczynają współpracę w zakresie przemysłu i handlu. Głównym celem współpracy jest umocnienie pozycji CNH w sektorze sprzętu rolniczego i drogowego w Rosji.

W ramach umowy, firmy planują założyć przemysłową spółkę joint venture, której początkowym celem będzie uruchomienie produkcji kombajnów, ciągników, narzędzi oraz specjalistycznego sprzętu drogowego marki CNH. Produkcja będzie odbywać się w Naberezhnye Chelny w Tatarstanie, historycznej siedzibie Kamaza, a jej rozpoczęcie jest planowane na rok 2010.
Działalność ta posłuży również jako baza produkcyjna do montażu innych produktów, poza tymi wspomnianymi powyżej.

Ponadto, zgodnie z ostatecznymi postanowieniami porozumienia, CNH i Kamaz połączą swoje sieci dealerów w celu uruchomienia dystrybucji pełnej gamy zarówno rodzimego, jak i importowanego sprzętu rolniczego i drogowego marki CNH na terenie Federacji Rosyjskiej.

Współpraca ma doprowadzić do zwiększenia liczby miejsc pracy oraz poprawienia mechanizacji w sektorze rolniczym i prac drogowych w Rosji, kładąc nacisk na produkcję jednych z najbardziej zaawansowanych technicznie maszyn w tej branży.

CNH i Kamaz w celu stworzenia jak najlepszych podstaw rozwoju tej przemysłowej i handlowej współpracy ściśle współpracują z rosyjskimi Ministerstwami Rolnictwa, Przemysłu i Handlu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!