Więcej kontroli wagi pojazdów – ITD ma nowy sprzęt

17 kwietnia 2018, 12:14

Do głównych zadań Inspekcji Transportu Drogowego należy ochrona polskich dróg przed zniszczeniami spowodowanymi przeciążonymi pojazdami. W zwiększeniu skuteczności działań mają pomóc nowe wagi, które właśnie trafiły do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Zwycięzca przetargu dostarczył 108 kompletów wag przenośnych typu SAW III. Są one zatwierdzone do pomiarów nacisków osi oraz mas całkowitych pojazdów. Dodatkowo razem z oprzyrządowaniem Inspektorat Transportu Drogowego Wyposażony został w system informatyczny, który za zadanie ma automatyczną rejestrację, przetwarzanie i archiwizację przeprowadzonych pomiarów.

Urządzenia te kosztowały prawie 5,5 miliona złotych i wkrótce zostaną rozdysponowane we wszystkich województwach. Mają one zastąpić przestarzałe już wagi i dzięki temu zwiększyć skuteczność w walce ze znacznie przeładowanymi ciężarówkami poruszającymi się po drogach.

Ta inwestycja na pewno będzie musiała się zwrócić, w związku z czym wszyscy kierowcy powinni  się już przygotować na częstsze kontrole i w niektórych przypadkach na kary.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!