Oto najsilniejszy kierowca ciężarówki

10 listopada 2010, 0:00

Najsilniejszym kierowcą samochodu ciężarowego i jednocześnie zwycięzcą turnieju Mobil Delvac Strong Traker został Marcin Dudek ze Świebodzina. 6 listopada podczas Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu – Nemiroff World Cup 2010 – pokonał ośmiu z ponad tysiąca dwustu kierowców, którzy wzięli udział w eliminacjach.

Finał turnieju w siłowaniu na rękę Strong Traker zarezerwowany był tylko dla najlepszych. Producent olejów Mobil Delvac 1, partner zawodów, zaprosił do Sopotu ośmiu najsilniejszych trakerów. Wśród finalistów zawodów Strong Traker znaleźli się kierowcy, którzy amatorsko uprawiają armwrestling i mają na swoim koncie pierwsze sukcesy, jak i debiutanci.

Marcin Dudek, oprócz tytułu Strong Trakera, otrzymał nagrody rzeczowe, ufundowane przez producenta olejów Mobil Delvac 1. Wśród nich znalazł się netbook 3G. Podczas finału najsilniejszych trakerów dopingowała nie tylko rodzina i zgromadzona publiczność, ale również trenerzy armwrestlingu, którzy przygotowywali kierowców do występu w Sopocie.


Wyniki finału turnieju Mobil Delvac Strong Traker
1. Marcin Dudek

Jeden z trzech kierowców, którzy pokonali podczas eliminacji maszynę. Mierzy 186 cm, waży 110 kg, a rozmiar jego bicepsa to 46 cm. Ma 27 lat. Od 10 lat ćwiczy na siłowni,

a od 5 lat bierze udział w regionalnych turniejach armwrestlingu. Od 6 lat jest kierowcą samochodu ciężarowego.
2. Daniel Ptaszyński
Uzyskał 999 pkt podczas eliminacji w zajeździe Faraon. Mierzy 188 cm i waży 96 kg. Ma 34 lata. Od 4 lat bierze udział w regionalnych turniejach w armwrestlingu. Do tej pory jego największym osiągnięciem było zajęcie pierwszego miejsca w turnieju w siłowaniu się na rękę, który odbył się w Choszcznie. Od 2 lat jest kierowcą samochodu ciężarowego.
3. Wojciech Urbańczyk
Interesuje się sportami siłowymi i motoryzacją. Zdobył 963 pkt podczas eliminacji w zajeździe Joko. Ma 23 lata. Mierzy 175 cm, waży 78 kg. W bicepsie ma 41 cm, a w przedramieniu 36 cm. Do tej pory brał udział w regionalnych turniejach w armwrestlingu. Od 2 lat jest zawodowym kierowcą ciężarówki.
4. Paweł Lasota
5. Sławomir Pawlicki

6. Ireneusz Siekierko

7. Mirosław Krzympiec
8. Dawid Orłowski

Dla Pawła Lasoty (53 lata, 176 cm wzrostu, waga 88 kg, 38 cm w bicepsie), który w finale zajął czwarte miejsce i jako jeden z trzech kierowców pokonał maszynę, finał w Sopocie nie był pierwszym kontaktem z armwrestlingiem. Wcześniej brał udział w Mistrzostwach i Pucharze Polski w siłowaniu na rękę w kategorii Master. „Moje dzieci również związały się z tym sportem. Syn startował w lidze zawodowej, a córka zdobyła złoty medal na prawą i lewą rękę w Mistrzostwach Polski w armwrestlingu w Kielcach. Teraz moje dzieci są sędziami tego sportu” – mówi Lasota, który od wielu lat pracuje jako kierowca zawodowy. W Sopocie Pan Paweł pokazał się z najlepszej strony. Uważany przez wiele osób za faworyta turnieju,

w finałach musiał uznać wyższość trzech, młodszych trakerów.

Więcej informacji o zawodach na stronach www.mobil.pl oraz www.armpower.net.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!