Młodzi logistycy mają potencjał

25 maja 2011, 9:30

Jasna ścieżka rozwoju kariery, dostęp do szkoleń, globalny zasięg działania – to dla młodych logistyków cechy wymarzonego pracodawcy. Studenci uważnie obserwują branżę STL.

Przy wyborze pracodawcy wchodzący na rynek logistycy kierują się głównie profilem działalności firmy. Nie mniej ważna jest jej opinia rynkowa. Oto wnioski z ankiety, przeprowadzonej przez firmę kurierską TNT Express wśród studentów podczas Logistycznych Targów Pracy, które odbyły się w kwietniu 2011 roku na Politechnice Warszawskiej.

Młodzi ludzie są optymistami: 53 procent dobrze ocenia własną sytuację na rynku pracy pod względem możliwości znalezienia pracy stosownie do posiadanych kwalifikacji; konfrontacji z rynkiem obawia się tylko 7 proc. badanych. Znajomość języka angielskiego przynajmniej na poziomie średniozaawansowanym deklaruje blisko 90 proc. studentów logistyki. Większość (49 proc.) poszukuje pracy w obszarze dystrybucji i magazynowania, niemal co czwarty – w sprzedaży lub obsłudze klienta.

"Warunkiem satysfakcjonującej pracy jest zamiłowanie do niej i zainteresowanie branżą. To z pewnością domena młodych logistyków, którzy, zapytani o najważniejsze dla branży w Polsce wydarzenia ostatniej dekady, bezbłędnie je wskazali" – komentuje wyniki ankiety Rafał Dziura, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu TNT Express Poland

Najczęściej za kamień milowy ostatniego dziesięciolecia uznawano wejście Polski do strefy Schengen i związane z akcesją otwarcie granic. Młodzi ludzie wskazywali również na rewolucję technologiczną i wdrożenie nowoczesnych technologii informatycznych, pozwalających na lepsza mobilność firm na rynku. W kontekście najważniejszych zjawisk podkreślano inwestycje zagraniczne, a także rozwój infrastruktury operacyjnej i drogowej w Polsce. Ważnych dla branży konsekwencji upatrywano w decyzji o zorganizowaniu w naszym kraju Euro2012.

Młodzi ludzie równie uważnie obserwują swoich przyszłych pracodawców – w ankiecie wykazali się szczegółową wiedzą nt. TNT, kojarząc firmę m.in. ze zwycięstwami w programie Operator Logistyczny Roku.

"Cieszymy się, że dla tak aktywnych ludzi jesteśmy jednym z preferowanych pracodawców" – dodaje Rafał Dziura.

Badanie, przeprowadzone metodą ankietową w dn. 7-8 kwietnia 2011, objęło 118 studentów uczelni państwowych i niepublicznych m.in. z Chorzowa, Poznania, Szczecina, Wałbrzycha, Warszawy – głównie kierunków logistycznych.

 


 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!