Funkcjonalne wywrotki z żurawiami

, 7 września 2011, 12:50

W dobie specjalizacji większość firm wykorzystujących żurawie samochodowe w transporcie poszukuje bardziej uniwersalnych rozwiązań, takich które pozwolą w krótkim czasie szybko zmienić
przeznaczenie pojazdu. Dlatego powstały wywrotki z żurawiem zamontowanym za kabiną, z tyłu zabudowy lub z systemem demontowanej konsoli żurawia umożliwiającym pozostawienie żurawia na placu w momencie kiedy nie jest on potrzebny i wykorzystanie samochodu tylko jako wywrotki.

Współpracując z najlepszymi dostawcami takimi jak: Fassi, HIAB, HMF, Hyva Crane, Palfinger firma KH-KIPPER oferuje sprzedaż, serwis i montaż samochodowych urządzeń załadunkowych HDS umożliwiających usamodzielnienie załadunku pojazdu. KH-KIPPER jest w stanie zamontować żuraw na różnego rodzaju podwoziach, poczynając od 2-, 3-, 4-osiowych a na przyczepach i naczepach kończąc, w zależności od potrzeb klienta. Żurawie są montowane głównie w połączeniu z wywrotkami trójstronnymi lub ze skrzyniami ładunkowymi. Umożliwiając samodzielny przeładunek pojazdu, zwiększają znacznie jego użyteczność, szczególnie przy dystrybucji.

Żuraw na konsoli – szerokie możliwości w transporcie ciężkim

Wywrotka dwustronna W2H/W3H to prostokątna zabudowa z siłownikiem pod podłogą wyposażona w opcję hydraulicznego otwierania jednej lub obu burt bocznych. Burty boczne opuszczają się płynnie w dół od pozycji pionowej o prawie 180°. Sterowanie odbywa się za pomocą joysticka zamocowanego w kabinie przy siedzeniu kierowcy. Zaletą wywrotki jest to, że może być obsługiwana zarówno z ziemi jak i z siedzenia kierowcy bez konieczności wysiadania z kabiny, co jest ważne przy pracy w ciężkich warunkach terenowych bądź przy złej pogodzie.

Wywrotka dwustronna z burtą hydrauliczną typ W2H i żurawiem na konsoli pozwala na szybkie zdemontowanie żurawia i wykorzystanie samochodu tylko jako wywrotki, przez co na 3-osiowym podwoziu automatycznie wzrasta ładowność pojazdu o ok. 3,5 tony.
Wykorzystanie w transporcie wywrotki obejmuje zarówno materiały budowlane (i ich rozładunek żurawiem), transport gabarytów, jak i materiałów sypkich. Stała burta prawa zwiększa sztywność i szczelność całej zabudowy. Do zalet należy również zaliczyć możliwość ciągnięcia przyczepy centralno osiowej na sprzęgu RINGFEDER ø50 mm oraz znaczne obniżenie kosztów całości inwestycji dzięki zastąpieniu kilku pojazdów jednym.

Zastosowanie stali trudnościeralnych na podłodze i burtach umożliwia znaczne obniżenie masy zabudowy przy zachowaniu wymaganej wytrzymałości. Zastosowane stale umożliwiają znaczne obniżenie masy zabudów przy zachowaniu wymaganej wytrzymałości. Ponadto są znacznie bardziej odporne na ścieranie i korozję w porównaniu ze zwykłą stalą, a ich użycie w znaczący sposób wydłuża czas bezawaryjnej pracy wywrotki.

Transport drobnych materiałów budowlanych

Wywrotka trójstronna typ W3F z żurawiem na konsoli na tylnym zwisie stanowi ciekawy przykład uniwersalnego zastosowania tego typu pojazdów.
Dzięki lekkiej konstrukcji pojazdy z zabudową W3F charakteryzują się stosunkowo dużą ładownością. Zabudowa posiada w standardzie zawiasy górne i dolne. Umożliwia to bezpieczny i szybki wyładunek materiałów sypkich po otwarciu zamków dolnych oraz wyładunek palet przy otwarciu burt na dół. Uchwyty umiejscowione w podłodze, pod podłogą oraz uchwyty na beczki na przedniej burcie zapewniają bezpieczny transport różnych rodzajów ładunku (palet, beczek, butli).

Wywrotka posiada instalację hydrauliczną oraz sprzęg na przyczepę, zwiększając tym samym możliwości transportowe pojazdu. Niewątpliwym atutem jest także relatywnie niski koszt zakupu wywrotki w porównaniu do zabudów typu ciężkiego.

Przykładowa zabudowa wykonana jest z 4-5 mm grubości stali na podłodze oraz z 2,2-milimetrowych stalowych burt.

Przewóz materiałów na paletach

Wywrotka dwustronna W2A z żurawiem na tylnym zwisie dzięki burtom wykonanym z 25 mm wysokogatunkowego aluminium ma większą ładowność w porównaniu z burtami stalowymi – nawet o 250 kg. Podłoga wykonana jest ze 6 mm grubości stali. Zabudowa jest przeznaczona głównie do transportu materiałów budowlanych na paletach. Wywrotka wyposażona jest w uchwyty do ładunku po 4 sztuki na stronę oraz plandekę zwijaną na burtę przednią.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!